Eğitim

Amerika’nın En Çok Okunan 100 Çocuk Kitabı: Nokta

Hayal kırıklığına uğraşmış bir ilkokul sanatçısı olan Vashti resim dersinin sonunda bomboş resim kağıdının üzerine kapaklanır ve öğretmenine “Çizemiyorum işte!” der. Öğretmeni önce zekası daha sonra da akıllıca cesaretlendirme yöntemleriyle öğrencisinin kendine güvensizliğini aşmasını ve bir başka çizemediğini beyan eden minik oğlanın deyimiyle “müthiş bir sanatçı” olmasını sağlar.

Peter H. Reynolds bu kitapta incelikli, tatmin edici bir öykü tasarlamış. Nokta, kendinden şüphe etmeye başlayan minikleri cesaretlendirecek başarılı bir kitap. Sanatçının sulu boya, mürekkep ve çay kullanarak yaptığı resimler sayfaları süslüyor ve özellikle Vashti’nin noktalarla çılgın şeyler yapmaya başladığı anlarda iyice keyif verir bir hale bürünüyor. Kitabın lezzetli nihayeti açık uçlu bir biçimde tasarlanmış, her yaştan okuyucu kitabın sonunu istediği biçimde düşünebilir. 5 ve 9 yaş arası minikler için harika bir kitap bu.

Similar Articles
Amerika’nın En Çok Okunan 100 Çocuk Kitabı: Kaldırımın Bittiği Yer: Şiirler ve ResimlerAmerika’nın En Çok Okunan 100 Çocuk Kitabı: CorduroyAmerika’nın En Çok Okunan 100 Çocuk Kitabı: Hayalet GişeAmerika’nın En Çok Okunan 100 Çocuk Kitabı: Yapabilen Küçük LokomotifAmerika’nın En Çok Okunan 100 Çocuk Kitabı: VerenWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın