AksesuarBrandnewsZaman

Apple Watch Rekora Hazırlanıyor

Hayatımıza girdiği ilk günden beri tüm işlerimizi kolaylaştıran Apple, bilgisayar, tablet ve telefondan sonra şimdide Apple Watch’larla yeni bir satış rekoruna imza atmaya hazırlanıyor.

Apple’ın Ceo’su Tim Cook geçtiğimiz aylarda bir açıklama yaptı ve açıklamada Apple Watch’ın şuan dünyadaki en popüler saat markası olduğunu söyledi. Ayrıca Cook’un beklentisine göre Apple’ın ürettiği bu akıllı saatler 2018’de yeni bir satış rekorunu kıracak.

Rolex ve Swatch gibi dünyanın en bilinen saat markalarını geride bırakan Apple’ın önümüzdeki dönemde bu başarısını daha da artıracağı belirtiliyor. Çünkü Wacth Series 3’ün tedarik zincirinden gelen bilgilere göre geçen yıl Kasım ayındaki tedarik geliriyle bu yıl arasında yüzde 23. 89 oranında bir artış bulunuyor.

Şirket verilerine göre geçen sene Eylül ayında satılmaya başlanan Apple Watch 3’ün 2018’ın son çeyreğinde yüzde 20 artışla satılacağı düşünülüyor.

Apple Wacth olan ilginin bu denli artmış olması rakiplerini ise olumsuz etkiliyor. 21 milyar dolar piyasa değeri olan İsviçreli saat ve mücevher grubu Swatch’ın geçtiğimiz Eylül ayında piyasaların açılması ile yüzde 4,5 düşerek 1 milyar dolarlık bir piyasa kaybı yaşadığı belirtiliyor. Ayrıca şirketin hisselerinde yüzde 10’luk bir düşüşe karşı konulması için önümüzdeki aylarda yüksek miktarda prim ödeyeceği ifade ediliyor.

Swacth aslında son birkaç yıldır zor bir dönem yaşıyor. 175 yıllık bu asırlık şirketin 2015’te elde ettiği gelir toplamda 1. 164 milyon dolar olarak belirtilirken, 2016’daki gelir 617 milyon dolar olarak duyurulmuştu.

Durum böyle olunca da önümüzdeki dönem akıllı saatlerin klasik saatlerin önüne geçerek piyasaya hakim olması bekleniyor.

Similar Articles
Volvo Telefon Satar Gibi Araba SatacakMacera Severler İçin Yeni Tasarım: Toyota FT-AC Adventure SUVKia'nın Yeni Modellerine 5 YıldızJeep Wrangler'a Goodyear LastikÇin'den Tesla Model X'e Rakip GeldiDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın