BrandnewsYol

Aston Martin One-77 Q Series

İngiliz araba üreticilerinin elinden çıkan Aston Martin serisinin yeni modeli One-77 beklentileri hem fiyatı hem de özellikleriyle karşıladı. Dünyanın en pahalı 8. arabası olma unvanına kavuşan Aston Martin One-77, ilk 10’daki yerini bir süre daha koruyacak gibi gözüküyor.

7.3 litrelik V12 hacimli motoruyla bu konudaki gücünü oldukça iyi bir şekilde sergileyen Aston Martin One-77 Q Series sadece 7 tane üretilmiş. Toplamda 700 beygir güce sahip olan aracın 6 ileri vitesli yarı otomatik özellikte şanzımanı var. En yüksek hızı 354 km/saat olarak belirlenen aracın, 100 km/saat’i alış süresi ise 3.7 saniye. Hızlanma açısından diğer spor otomobillerden geride kalsa da güçlü ve geniş motor hacmiyle sürüş iddiasından vazgeçmiyor. En ve boy oranında yakalanan başarıyla rüzgarı ve darbeyi alışı kolaylaşıyor. Uzun süre bu kadar geniş hacimli bir motorun üstüne çıkılabilir mi bilinmez, ancak bu olana kadar rekoru Aston Martin elinde tutabilir.

12 silindirden oluşan motorunun yanı sıra yakıt tipinde de benzin tercih ediliyor. Araç tipi coupe olan Aston Martin One-77 Q Series, iç malzemesinde spor bir kaplamayla üretilmiş. Aynı zamanda spor arabaların vazgeçilmezi olan siyah ve kırmızı renklerinin karışımı da tercih edilen tonlar olmuş. Dış renginde ise lüks görünüme kavuşturan metalik gri rengi kullanılmış. Dış görünümüyle sağladığı çekiciliğini özellikleriyle de tamamlıyor bu Aston Martin!

Böyle iddialı ve güçlü bir araca sahip olmanın fiyatı fuara sunulduğu zamanlarda 3 milyon Dolar civarındaydı. Ancak ikinci el olarak dünyanın en pahalı 8. arabasına sahip olmanın maliyeti şuan için 2.600.000 Euro. Yaklaşık 3.181.000 Dolar olan bu fiyatla Aston Martin’in listelere adını yazdıran en pahalı arabası One-77 Q Series’a sahip olabilirsiniz.

 

Similar Articles
Agera R 2012Michael Jackson'ın New York'taki Evi SatılıyorÇin'de 185 Adet Drone Havalimanı YapılacakNorwegian Hava Yolu'ndan Uçuş RekoruBulgaristan-Azerbaycan Arasında Direkt Havayolu Hattı AçıldıDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles