BrandnewsZaman

Astronomi Tutkunlarına Özel: Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium

Astronomik saatler denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Bovet, bu modelinde Astronomi üçlemesinin son üyesi Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium’la saat tutkunlarını büyülüyor.

İlk saatini 1822 yılında üreten firma, bugün lüks saat denilince akla ilk gelen İsviçreli saat üreticilerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Tasarımlarıyla her zaman tecrübesini konuşturan Bovet’in son üretimi olan Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium, hem pembe altın hem de platin olmak üzere iki farklı kasa seçeneğiyle meraklılarına sunuluyor. 46.30 mm’lik bir kasa çapı olan saat, yansıma önceliyi özelliği bulunan bir safir kristal camla çerçeveleniyor.

Saatin pembe altın ve platin versiyonlarının ikisinde de ayar kolunun üzerinde doğal safir taşı süslemesine yer veriliyor. Sahibine güçlü bir duruş katan Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Elden kurmalı olan ve double-sided flying tourbillon özelliği ile ortaya çıkartılan Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium adeta bir planetartumu cebinizde taşımanızı sağlıyor.

Saatin üzerinde tam saat 6 noktasına yerleştirilen tourbillion kafesi güneşi temsil ediyor. Tam turunu 60 saniyede tamamlayacak şekilde ayarlanan tourbillon, Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium’a saniye kolunu kafes üzerine ekleyebilme şansı tanımış. El boyaması şeklinde hazırlanan dünya figürü ise kendi etrafında dönme özelliğine sahip. Böylece 24 saatte bir tur atan dünyaya bakılarak da günün hangi zaman diliminde olunduğu anlaşılabiliyor. Dünyanın üzerinde tamamen el işçiliği ile işlenmiş renkli dağlar, denizler ve çöller görülebiliyor. Saatteki dünya figürünün etrafını saran bir siyah beyaz daire bulunmaktadır. Bu daire ise Ay’ı temsil etmektedir. Dünya etrafındaki tam turunu gerçek zamanlı tamamlıyor.

Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium’un dakika göstergesi ve güç rezerv indikatörünse  retrograde tarzında tasarlanmış olduğu görülüyor. Saatin ön yüzü kadar arka yüzü de oldukça dikkat çekiyor. Saatin arka kısmında ise gün, tarih, ay ve yıl göstergelerinden oluşan Perpetual Calendara yer veriliyor. Saatin kayışı ise siyah timsah derisi olarak tercih edilmiş.

Hem pembe altın hem de platin Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium için üretim sayısı 60 olarak belirlenmiş. Satış  fiyatlarıysa pembe altın Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium için 469,800 dolar, platin Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium içinse 502,200 dolar olarak açıkladı.

 

 

 

Similar Articles
Panerai Radiomir 3 Days Acciaio Pam720 & Pam7212018'de Sabırsızlıkla Beklenilen 5 Muhteşem ArabaRobert Downey Jr'ın Yeni Gözdesi: Greubel Forsey GMT TourbillonBir Zamanlar Rock Hudson'a Ait Olan Muhteşem Manzaralı BungalowBir Gayrimenkul Yıldızı: Leonardo DiCaprioİlhamını Motor Sesinden Alan Saat: Seven Friday P3B Racing Team Models
Show More

Related Articles