GuideYeme İçme

Bangkok’taki Michelin Yıldızlı Restoranlar

Bangkok’ta ‘iyi bir yemek için nereyi tercih etmeliyim?’ diye düşünüyorsanız, küçük bir araştırma sonucunda Michelin yıldızı sahibi bir çok restoran bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Her ne kadar Bangkok’ta yiyeceğiniz en iyi yemeklerin dolambaçlı sokaklarda olduğu söylense de gerçek bir gastronomi ışıltısını hissetmek için bu restoranların yolunu tutmalısınız. İşste Bangkok’taki Michelin yıldızlı bir kaç restoran.

Chim by Siam Wisdom: Eğer aradığınız geleneksel Tayland lezzetleriyse Chim by Siam Wisdon sizin için en doğru adres olacaktır. Yakın zamanda yenilenen restoranda geleneksel lezzetler çağdaş bir dokunuşla yeniden yorumlamaktadır. Restoranda ‘River’ Ton Balığı’ ile ‘Antik Ton Yum’ yemeklerinin ve lezzet ile cesur ve incelikle pişirilmiş şahane körili lezzetlerin kaçırılmaması gerekmektedir.

Paste: Bangkok’un en prestijli alışveriş merkezlerinden biri olan The Gaysorn’da ye alan Paste, geleneksel kültürden esinlenerek çağdaş bir Tayland mutfağı sunmaktadır. Tabaklar adeta bir sanat eseriymiş gibi hazırlanarak müşteriye götürülmektedir. Restoranın en çok bilinen yemekleri arasında yengeç etiyle yapılan Yellow Curry isimli bir Tayland yemeği bulunmaktadır. Restoranın tatlı menüsünde de oldukça farklı damaklara hitap eden değişik tatlılara yer verilmiştir.

Sra Bua by Kiin Kiin: Dünyaca ünlü şef Henrik Yde Andersen tarafından tasarlanan Sra Bua by Kin Kin,  de Tayland usülü yemeklerin çağdaş bir yorumlamasını yaşatmaktadır. Michelin yıldızlı şefin hazırladığı menü de dondurmanın öne çıktığı tatlı menüsü de adından oldukça söz ettirmektedir.

Saneh Jaan: Saneh Jaan’ın sunduğu menü krallara layık bir menüdür desek yanlış olmaz. Kraliyet ailesi için kullanılan gerçek tariflerin kullanıldığı restoranda, ağırlıklı olarak Tayland’ın yöresel lezzetleri kullanılmaktadır. Görkemli iç mekanı ile de güçlü bir hava elde eden Saneh Jaan, menüsünde kalabalık favori yemeklerin yanı sıra az bilinen tarifler ve mutlaka denenmesi gereken tatlıların bir karışımını sunmaktadır.

Similar Articles
Uzayda Lüks Otel Deneyimi: Aurora Station 2022'de Hizmete GiriyorAvustralya'da Açılacak Yeni Lüks OtellerUlusal Sanat Müzesi'nde Çin'deki Sanat Ürünleri SergileniyorÇin Tarihine Görsel Bir Bakış: Çin Ulusal MüzesiÇin'in Hafızalarda Yer Eden 9 Tasarım OteliMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles