Çocuk

Belgrad’ın Fütüristik Sanat Galerisi

İstanbul ve Atina’dan sonra Avrupa’nın en eski başkenti olan Belgrad, 115 savaşa ve 44 yıkıma rağmen, dimdik ayakta kalmayı başarabilmiş bir şehir.

İsmi Sırpça’da Beyaz Şehir anlamına gelen Belgrad, işgaller sonucu her gelenin kendi kültürünü de beraberinde getirmesiyle birlikte kozmopolit bir şehir halini almış. Yaklaşık 2 milyon nüfusu olan bu şehir , bir kartpostaldaymış hissi veren doğal güzellikleri ve hareketli gece hayatıyla ilgiyi üzerine toplamayı başaran bir şehirdir.

Belgrad’ın uygun bütçeli tatil olanakları, dinamik yapısı ve hareketli gece hayatıyla Balkanların cazibe merkezi haline gelmesi kaçınılmazdır. .Şehirde turistlerin ilgisini toplayacak bir çok unsur da vardır.

Onlardan biri Belgrad’ın merkezinde bulunan Belgrad Şehri Sanat Galerisi. Belgrad’ın özünde yeni bir dönüm noktası olacak olan bu bina, Sava ve Tuna nehirlerinin birleşimine bakan bir manzaraya sahiptir.

Buraya gelen ziyaretçileri, eşsiz bir panoramik manzara beklemektedir.  Eski Belgrad’ta hala şehrin ruhu ve gelenekleri muhafaza edilmektedir.

Belgrad Şehri Sanat Galerisi projesinin amacı, şehrin imajını vurgulamak ama aynı zamanda değerlerini mükemmel bir şekilde miras bırakmaktır.

Çevreyle etkili bir ilişki kurmak için, mimari tasarımın ikili bir nitelik taşıdığı projede, Batı’daki dinamik şekli ve basamaklı terasları, Belgrad’ın mevcut panoramasına benzersiz bir katkı sağlamaktadır.

Doğu tarafında ise, kanopinin saf ve zarif biçimi, eski çevresi ile mükemmel bir şekilde harmanlanmaktadır.

Girişteki ışık kanopisi ise, fuayenin ayrıştırılmış alanına gelen ziyaretçilere ve Yeni Belgrad’a güzel bir manzara sunmaktadır. Ticari ve teknik alanlarla beraber burada balkonlu bir kafe ve restoran da bulunmaktadır. Gün boyunca halka açık olacak olan bu alanda, muhteşem manzaranın en iyi şekilde ziyaretçilerle buluşturulduğunu görebilmek çok mümkün.

Similar Articles
Dünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri - Güney Afrika Ulusal Zooloji ParkıDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Universal Studios, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Universal Studios of Florida, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Tokyo Disneyland, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Tokyo Disney Sea, JaponyaSıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence Parkı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın