Çocuk

Beslenme Uzmanları Uyarıyor: Çocuklarınızı Bunlarla Beslemeyin! – 2

Aileler için çocuklarının sağlığı her şeyden önemlidir. Ebeveynler her gün çocuklarını nasıl beslemeleri gerektiği üzerine bir dolu şey duyuyorlar; fakat biraz daha özelleşmiş öneriden kimseye zarar geleceğini düşünmüyoruz. Bu yazı dizimizde çocuklar için zararlı olarak nitelenen besin maddelerini tanıyacağız.

2- Hazır Yemekler

Bu ürünler listemizde yer alıyor; çünkü çok yoğun olarak yağ içeriyolar, bünyelerinde sodyum oranı çok fazla ve besleyici anlamda çok az vitamin, mineral ya da tahıl barındırıyorlar. Lif oranları çok düşük, yağ ve sodyum oranları çok yüksek. Özellikle doymuş yağ oranı ziyadesiyle fazla oluyor bu gıdalarda. İçerikleri değişiklik gösterse de çoğu skalanın olumsuz ucunda yoğunlaşıyorlar. Kalsiyum oranları da ziyadesiyle düşük -ki bu büyümekte olan çocuklar için çok önemli bir madde. Tabii birçoğunda süt, meyve ve sebzeler de yer almıyor bu hazır gıdaların.

Paketlenme biçimleri de son derece sıkıntılı, çoğu zaman yemeğin kendisinden çok paketlerinin çöpü geçiyor elinize.

Similar Articles
Çocuklarınız İçin En Uygun Beş Köpek CinsiBeslenme Uzmanları Uyarıyor: Çocuklarınızı Bunlarla Beslemeyin! - 1Sıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence ParkıBelgrad'ın Fütüristik Sanat GalerisiDünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri - Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın