BambiniPet

Bichon Frise Köpek Türleri Hakkında Bilgiler

Bichon Frise köpek türü ilk kez Barbet Su Spaniel ve Poodle melezi olarak 14. yüzyılda görülmüş, daha sonra İspanyol tüccarlar tarafından Fransa’ ya getirilmiştir. Popüler bir gösteri köpeği olarak sarayda tutulmuştur. Temel olarak bir eşlik ve yarışma köpeğidir.

Bichon Frise köpeği, yumuşak ve ipeksi alt kürkü, çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çift kürke sahip sevimli bir türdür.  Genellikle tamamı beyaz olan bu tüyler alerjik değildir.  Bu köpek türünün tüy bakımı, ona yuvarlak bir görüntü verilecek şekilde yapılır. Orta uzunlukta bir yüz yapısına sahiptir. Bol tüylü sarkık kulakları, yuvarlak ve koyu renkli gözleri vardır.

Bichon Frise köpekleri, insanları seven, sahiplerine düşkün ve sevimli oluşlarıyla bilinirler. Zeki, cesur ve canlıdır. Kendinden emin ve birarada  yaşanması kolaydır. Doğaları gereği oldukça sosyal köpeklerdir. Çocuklu ailelerin olduğu ve diğer ev hayvanlarının bulunduğu ev ortamlarında yaşamaları, uyumlu yapılarından dolayı hiç zor değildir. Tuvalet eğitimi almaları biraz zaman alacaktır. Bichon Frise cinsi köpekleri, 1980’lerin en gözde kucak köpeklerinden biridir. Para kazanmak niyetiyle, dikkatsizce üretilmesi sonucunda, ısırmaya eğilimli huysuz olanları yetiştirilmiştir. Bir Pichon Frise sahiplenilmek istendiğinde, dikkatli bir üreticiden alınması önemlidir.

Bichon Frise köpek türü, yeterli egzersizleri sağlandığı sürece, apartman katlarında dahi gayet mutlu yaşarlar. Ev içinde çok hareketli olmadıklarından, bahçesiz bir evde de yaşamaları mümkündür.  Oyun oynadıkları zaman diliminde de, hareket ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yine de açık havada yürüyüş yapmaktan ve koşturmaktan büyük keyif alırlar.

Bichon Frise köpeklerinin bakımı çok yorucu değildir. Sadece sık sık tüylerinin  taranmasına ve ayda bir kez yıkanmasına özen gösterilmelidir. 4 ayda bir profesyonel tıraş olmalıdır. Göz ve kulak çevresi, küt uçlu bir makasla kırpılmalı, göz çevresi düzenli olarak temizlenmelidir. Hiç tüy dökmedikleri için, alerjik kişiler tarafından beslenmesi gayet uygundur

 

 

Similar Articles
Bernese Dağ Köpeği Hakkında BilgilerBergamasco Çoban Köpeği Hakkında BilgilerBelgian Groenendael Köpeği Hakkında BilgilerBedlington Terrier Köpekleri Hakkında BilgilerBeagle Köpekleri Hakkında BilgilerKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles