gidilecek yerlerGuide

Bir Alışveriş Cenneti: Hong Kong

Eğer Çin’e geldiyseniz ve Hong Kong sokaklarında dolaşıp hala alışveriş yapmadıysanız tatilinizde eksik giden bir şeyler var demektir. Çünkü Hong Kong alışveriş için tek adrestir.

Hong Kong serbest bir liman olduğu için dünyanın dört bir yanından gelen mallarda vergi muhafiyeti vardır. Dolayısıyla dünyaca ünlü markalar bile Hong Kong’da ucuza satılmaktadır.

Hong Kong’a gelen turistlerin gezi programlarının vazgeçilmez bir parçası olan alışveriş için iki farklı nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri Times Square diğeri Sogo’dur. Bunların dışında arka sokaklarda da pazarlar kurulmaktadır. Buralardan da ilginç parçaları ucuza bulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bu pazarlar dokusuyla da iyi bir fotoğraf malzemesi olacaktır. Satıcıların neredeyse tamamı çok iyi derecede İngilizce konuşabilmektedir.

Eğer amacınız Hong Kong’un  turistik yerlerinde gezintiler yapmaksa Taiping Dağı’nın tepesi tam size göre seçilecek bir adrestir. Çünkü bu dağın tepesinden Victoria Limanı’nın gece manzarası muhteşem bir şekilde görülmektedir.

Dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi olan Madame Tussauds Müzesi ile Altın Bauhinia Meydanı’nı dolaşmak, Hong Kong’da mutlaka yapılması gerekenler arasındadır. Hong Kong Deniz Parkı ve Disney Dünyası ise eğlence için en önemli adreslerdir.

Eğer Hong Kong için ayıracağınız iki gününüz varsa birinci gün Central’da bulunan alışveriş merkezleri, Taiping Dağı,  Madame Tussauds Müzesi ve Lan Kwai Fong barlar sokağı gidin. İkinci günse Causeway Bay’da bulunan alışveriş merkezleri, Paomadi at yarışı alanı ve Mongkok alışveriş sokağını ziyaret edin.

Hong Kong’da acıktığınızda eğer canınız Çin yemeklerinden yemek istemiyorsa Spagetti House’larda ya da fast food zincirlerinde alışılmış tadları bulabiliyorsunuz. Ancak tercihiniz Çin mutfağından yana olacaksa bunun için pek çok farklı restoran bulabilmeniz mümkün.

Hong Kong’ta  bulunan kültür ve sanat alanlarına da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Salisbury Caddesi’nde yer alan kültür merkezinde, 2 bin 19 kişilik bir konser salonu, bin 734 kişilik opera, bale ve müzikallerin yanı sıra Hong Kong Film Ödülleri’ne de ev sahipliği yapan dev bir tiyatro salonu bulunmaktadır.

Similar Articles
Uçurtmalar Şehri: Wei FangÇin'de Gezilecek Yerler Çinin Turistik 5 ŞehriÇin'n Uzaycılık Kenti: XichangLugu GölüKonfüçyüs'ün Evi: QufuMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles