BrandnewsZaman

Panerai Radiomir 3 Days Acciaio Pam720 & Pam721

Officine Panerai saat üretme işi,ne 1930’lu yıllarda başladı. O zamanlar İtalyan Donanması’nın ihtiyacı doğrultusunda askeri görevlerde kullanılacak saatler üreten marka, bu geleneğini özel koleksiyonlarıyla sürdürmeye devam ediyor. PAM720 ve PAM 721 de o serinin bir parçası.

Sadeliğiyle şıklık kazanan bu iki modeli birbirinden ayıran tek özellik kadrandaki yazı ve kayışlarının farklı olması. 1930 yılındaki modellerine sadık kalınarak üretilen . PAM720 ve PAM 721’in kasa ölçüleri klasik bir Panerai gibi 47mm. Kasa malzemeleri ise paslanmaz çelikten. Bu iki modelden PAM720 yalnızca 500 adet üretiliyor. PAM721 ise henüz her hangi bir limite sahip değil.

Normalde mika cam kullanılan Panerai’nin bu modellerinde kristal cam tercih edilmiş. . PAM720 ve PAM 721’in  su geçirmezlik değerleri ise 100 metre. Kurma kollarının vidalı oluşu ise kullanım açısından oldukça keyif veriyor.

Saatlerin önleri kadar arka kısımları da meraklılarını ilgilendiriyor. Bu saatte ise saatin arka tarafında fırçalanmış bir çelik çerçeveye sahip bir kapak bulunuyor. Ayrıca oldukça geniş ölçüleri olan bir P.3000 kalibresi bulunuyor. Saatin mekanizması ise 37,2 mm çapında geniş bir mekanizma olduğu söylenebiliyor.

Tam kurulumda 3 günlük güç rezerv süresi olan PAM720 ve PAM 721, 61 parçadan oluşuyor. Bunların 21’ini taşlı mekanizma oluşturuyor. Saatler 21600 vph frekansında çalışıyor.

Bakıldığında bir Panerai olduğu çok iyi anlaşılan bu ikilide markanın bütün tarihi değerleri günümüz teknolojisiyle birleştiriliyor.

Panerai Radiomir 3 Days Acciaio Pam720’yi tercih edenlerinse ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Çünkü dünya genelinde yalnızca 500 adet üretilecek olan bu seçkin saatin her koleksiyonda olması gerekiyor

 

 

Similar Articles
2018'de Sabırsızlıkla Beklenilen 5 Muhteşem ArabaRobert Downey Jr'ın Yeni Gözdesi: Greubel Forsey GMT TourbillonBir Zamanlar Rock Hudson'a Ait Olan Muhteşem Manzaralı BungalowBir Gayrimenkul Yıldızı: Leonardo DiCaprioBir Heykeltıraş Dokunuşuyla Reyes Houseİlhamını Motor Sesinden Alan Saat: Seven Friday P3B Racing Team ModelsAstronomi Tutkunlarına Özel: Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium
Show More

Related Articles