BrandnewsGayrimenkul

Bir Gayrimenkul Yıldızı: Leonardo DiCaprio

Hollywood’un başarılı ve yakışıklı ismi Leonardo DiCaprio yalnızca gişe rekorları kıran filmleri ya da güzel kadınlardan oluşan geçmişiyle değil, emlak portföyüyle de ön planda.

Yatırımını lüks gayrimenkullere yapan Oscar ödüllü aktör, Wall Street’in kurtlarını kıskandıracak kadar üst düzeyde bir mal portföyünü topladı.

Son olarak müzisyen Moby’den Kaliforniya’da İngiliz Tudor hanedanlığı dönemine ait bir ev satın aldı. 1920’lerin ayrıntılarıyla dolu olan bu evdeki ana yatak odasında bir şömine bulunuyor. Ayrıca beş yatak odası ve 7 banyosu bulunan bu ev 4644 metrekarelik bir alana sahip. DiCaprio, tavanı ve kapıları kurşun olan bu ev için 4,9 milyon dolar ödemiş. Ancak DiCaprio’nun evi kendi için değil, bir aile üyesi için aldığı belirtiliyor.

Bu ev DiCaprio’nun aldığı ilk ‘ekstra ev’ değil. Amerika’nın pek çok farklı noktasında DiCaprio’ya ait lüks evler bulunuyor. İşte o evlerden bir kaçı…

The Hollywood Hills’deki İkili Ev

1994 yılında pop yıldızı Madonna’dan 2 milyon dolar karşılığında DiCaprio tarafından satın alınan iki evin birleştirilmesinden oluşan bu yapının bugün ki değeri 4 milyon dolar. Ünlü Hollywood Tepeleri’ni de yukarıdan gören evin bahçesine DiCaprio tarafından bir basketbol sahası yaptırıldı. Ünlü aktör evi o dönemden bu zamana kadar çeşitli aktör arkadaşlarına kiralıyor.

Milyarderler Plajı’ndaki Bungalov

Leonardo DiCaprio tarafından 1998 yılında 1.775.000 dolara satın alınan 1950’li yıllara ait bu bungalov, zengin ve muhteşem sakinleri sayesinde ‘Milyarderler Plajı’ olarak adlandırılan Kaliforniya’nın Karbon Sahili’nin yanında yer alıyor. Ev her ne kadar ‘aşırı’ mütevazı bir havaya sahip olsa da bahçede bulunan ve Pasifik’e bakan bir spa küvetinin varlığı lüks sınırını kolaylıkla çiziyor.

Yıldız isim bu evi 2016 yılının Eylül ayında 10,95 milyon dolara satılığa çıkardı. Aralık ayında ise 1 milyon kadar indirim yaptı. O dönemden beri zaman zaman kiralama piyasasına açılan zaman zaman da kapanan bu ev DiCaprio’yla özdeşleşmiş bir yapı. Yani onları birbirinden ayrı görmek üzücü olabilirdi.

Belize Yakınında Bir Ada

DiCaprio da adası olan ünlülerden biri. 2005 yılında 1.75 milyon dolara Belize sahilinde yer alan Blackadore Adası alan Leonardo DiCaprio, 2018’de bu adada bir eko-resort açmayı planlıyor. Üstelik burası lüks bir kaçış noktasından daha fazlası olacak. Çünkü son dönemde doğal hayatı koruma üzerine çalışmalar yürüten DiCaprio adayı ve ekosistemini kurtarmaya yardım etmek istiyor. Ünlü oyuncunun birlikte çalıştığı Paul Scialla, ‘Adanın iyileşmesine yardım etmek ve eskisinden daha iyi bir hale getirmek istiyoruz.’ diye konuştu.

The Battery Park’taki İkili Ev

New York’taki çok katlı bu lüks apartmanda Leonardo DiCaprio’ya ait 2 ev bulunuyor. İlkini 2008 yılında 3.67 milyon dolara satın alan DiCaprio, 2014 yılında da ikinci daireyi 8 milyon dolara satın aldı. Çevre dostu bir bina olan The Baterry Park’ta filtreli su sistemi, çift filtreli havalandırma sistemi, 50 metrelik bir havuz, 7/24 konsiyerj hizmeti ve yoga stüdyosu gibi olanaklar bulunuyor. Bu yüksek katlı ve pahalı binada Tyra Banks, Oliver Stone ve Cobie Smulders gibi ünlü isimlerin de evleri bulunuyor. Hudson manzaralı bir terası olan DiCaprio’nun evi, 2327 metrekarelik bir alana sahip.

Palm Springs

2014 yılının Mart ayında Leonardo DiCaprio tarafından satın alınan ev mimar Donad Wexler tarafından tasarlanmış. Bir zamanlar büyük bir grubun üyesi olan Dinah Shore’un sahip olduğu bu 7022 metre karelik ev DiCaprio tarafından 5,2 milyon dolara satın alınmış. Kaliforniya’da eski Hollywood’un caz,besini gözler önüne seren bu evde 6 yatak odası ve 7.5 banyo bulunuyor. 1964 yılında inşa edilen bu evin bir de misafirhanesi mevcut. Tamamen Ortaçağ modernliğini yansıtan bu evin çevresinde havuz, spor tesisi, tenis courtları ve dağ ile çöl manzarası görülebiliyor. Eğer geceyi DiCaprio’nun evinde geçirmek istiyorsanız da 3750 dolar ödemeniz gerekiyor.

Similar Articles
Bir Heykeltıraş Dokunuşuyla Reyes HouseAmerika'da Satılık Olan En Eski 15 Lüks EvDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari Efsanesi
Show More

Related Articles