BrandnewsGayrimenkul

Bir Heykeltıraş Dokunuşuyla Reyes House

İlk bakıldığında bir kütüphaneyi andıran bu mekan bir ev. Heykeltıraş Pedro Reyes ve eşi moda tasarımcısı Carla Fernandez beton bir yapıya sahip olan evi, kendilerine muhteşem bir yaşam alanı olarak tasarladı.

Mexico City’de bulunan bu evin oturma odasının salonu oldukça yüksek tavanlı. Çift, bu bölüme iki katı yükseklikte bir kütüphane yerleştirmiş. Bu nedenle de evin bu köşesi tıpkı kitap tutkunlarının düzenli olarak gelip kitaplar okuduğu klasik bir kütüphaneye benziyor.

Beton levhalar kullanılarak yapılmış olan ve yükseltilmiş bit platform üzerine yerleştirilen bu büyük kitaplık, heykellerle dolu olan salona hükmeden bir pozisyonda. Bu dev kitaplık salonun bir duvarını tamamen kaplıyor. En üstteki raflara ise bir tahta merdivenle ulaşılıyor. Salon ayrıca manzaralı dar bir galeriye de açılıyor.

The Reyes House denilen bu yapıda klasik ve modern yapıdaki pek çok eşyaya yer verilmiş. Bu eşyaların çoğunu kendileri tasarlamış. Çağdaş sanatlara geçmeden önce mimar olarak eğitim gören Fernandez ve Reyes tarafından tasarlanan ev mobilyaları aynı zamanda klasik orta yüzyıl etkilerini üzerinde barındırmaktadır.

Beton parçalar evin iç ve dış kısımlarında ağırlıklı olarak ve görülebilir bir biçimde ortaya çıkartılmıştır. Özellikle zeminde yer verilen düzensiz şekillerdeki taş parçaları farklı bir dekoratif hava katıyor.

Evin ikinci katında bir ana yatak odası, 2 çocuk odası ve banyo bulunmaktadır. Bu banyoda sanki kayadan oyulmuş bir havaya sahip olan bir küvet bulunmaktadır. Bu küvet bir ışık şaftının tam altında yer almaktadır. Yani banyo keyfi yaparken aynı zamanda güneşlenme şansınız da bulunmaktadır. Banyodaki lavabo ise çanak çömleklere benzeyen bir tarzda tasarlanmış ve yerleştirilmiştir.

Similar Articles
Amerika'da Satılık Olan En Eski 15 Lüks EvDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace
Show More

Related Articles