Tutku

Bisiklet Sevdası

Bisiklet sürmek eğlencelidir, ama son teknoloji arabalar gibi son teknoloji ustalık ürünü bir bisiklete sahip olmak istiyorsanız, bu sizin için bir servete mal olabilir.

Artan yakıt fiyatları ve çevresel endişelerle beraber, varlıklı müşteriler bile arada bir pedal gücünün eğlencesini tatmak için custom ve son teknoloji bisikletleri tercih ediyorlar. Lüks, yolunuza herhangi bir şekilde çıkabilecek bir şeydir. Altın kaplama, Swarovski kristallerle, gerçek kelebek kanatlarıyla süslü, karbon fiber ve krom veya yüksek teknolojiler kullanılarak custom imal edilmiş bir bisiklet ise, alışıla gelen lüksün biraz ötesinde.

Bu sayımızda, şimdiye kadar tasarlanmış en pahalı ve etkileyici bisikletlerden sizin için seçtiklerimizi paylaşıyoruz…

Damien Hirst “Butterfly” Trek Madone- Fiyat: 500,000 $

Ünlü İngiliz sanatçı Damien Hirst tarafından tasarlanan ve 2009 Fransa Bisiklet Turu sırasında Lance Armstrong tarafından kullanılan, gerçek kelebek kanatları kullanılarak süslenen Butterfly Trek Madone, Sotheby’s’te açık artırmayla satışa sunuldu. Texas’ın Livestrong hayır kurumu için 1.3 milyon dolar toplanan açık müzayedelerde Damien Hirst “Butterfly” Trek Madone, 500.000 Dolara satıldı. Bu rakam, onu dünyanın en pahalı bisikleti yaptı.

Trek Yoshitomo Nara Speed Concept – Fiyat: 200,000 $

Lance Armstrong’un yarış bisikletlerinin satışa sunulduğu aynı Sotheby’s müzayedesinde açık artırmaya çıkan Trek Yoshimoto Nara Speed Concept isimli bir başka Trek bisikleti de 200.000 dolar gibi büyük bir meblağ karşılığında alıcı buldu. Bu olağanüstü arbon fiber bisiklet, Yoshitomo Nara imzası taşıyan, Livestrong logosu, boks eldiveni takmış  çocuklar ve UFO motifleriyle dikkat çekiyor.

Aurumania Crystal Edition Gold Bike – Fiyat: 101,400 $

Aurumania tarafından üretilen Crystal Edition Gold Bike, altın kaplama gövdesini süsleyen 600’den fazla baş döndürücü Swarovski kristalleri ile, tamamen el yapımı bir bisiklet. Bisikletin ön tarafında bir deri plaka üzerine yerleştirilen altın yaprak, sınırlı üretim sayısını taşıyor.

Trek Madone 7-Diamond – Fiyat: 75,000 $

2005 yılında, New York’ta düzenlenen Lance Armstrong Derneği Galası’nda açık artırmaya çıkarılan elmas işlemeli Trek Madone 5.9 SL, 75.000 dolara satıldı. Bisiklet, jant tellerine parlak elmaslarla yerleştirilmiş bir Diamond 7 amblemine sahip. Bisiklette, yedi adet tek karat sarı Gemesis elması bulunduran 14 karat beyaz ve sarı altına sahip bir Diamond 7 plağı bulunuyor. 


 

Chrome Hearts x Cervelo Bike -Fiyat: 60,000 $

Standart Cervélo P4 TT bisikletleri 6.000 dolar civarında satılırken, bu sınırlı üretim Chrome Hearts x Cervelo bisiklet 60.000 dolara alıcı buluyor. Dünyanın en prestijli bisiklet üreticilerinden biri olan Cervélo ile işbirliği içerisinde tasarlanan bu bisiklet, Chrome Hearts tarfından, custom grafikler, kaliteli deri döşeme ve suni elmaslarla donatılmış.

Rare Tiffany & Co. Silver Mounted lady’s bicycle – Fiyat: 70,000 $

20. yüzyılın dekoratif sanatlarıyla, özellikle de Tiffany’nin nadir ve alışılmışın dışında kreasyonlarıyla ilgilenenler bu bisiklete mutlaka göz atmalı. Rare Tiffany & Co. Silver Mounted bayan bisikleti, haziran başında Bonhams NY’da düzenlenen bir açık artırmada satışa sunuldu. Bu 1890’lı yıllarda üretilen harika Tiffany bisiklet, oymalı fildişi gidona ve Brooks seleye sahip. Çoğu kaynağa göre, bu tür bir lüks bisiklet çok az sayıda üretilmiş. Bunlardan biri, sesi ve sahne performansıyla olduğu kadar güzelliği ve tarzıyla da bilinen, 19. yüzyılın sonunda 20. yüzyılın başlarında yaşamış en ünlü aktris ve şarkıcılardan biri olan Lillian Russel için özellikle üretilmiş.

Montante Luxury Gold Collection – Fiyat: 46,000 $

İtalyan bisiklet üretici Montante tarafından üretilen 24 ayar altın yaprak kaplama Luxury Gold Collection bayan bisikleti, piton derisi selesi ve 11.000 Swarovski taşla süslenmiş şasisiyle dikkat çekiyor.

Phanuel Krencker’s ‘Bicyclettes de Luxe’ – Fiyat: 34,425 $

Kuzey Amerika El Yapımı Bisiklet Fuarı’nın (NAHBS) yedincisinde, dünyanın dört bir yanından gelen tasarımcılar eşsiz kreasyonlarını sergiledi. Bunların arasında, genç bir Fransız tasarımcı olan Phanuel Krencker,  “Bicyclettes de Luxe” adlı bisikletiyle yer alıyordu. Lüks fikriyle tasarlanan Bicyclettes de Luxe, ısmarlama iskelet ve diğer custom parçalara sahip, krom ve karbon fiberden üretilmiş, custom bir bisiklet. Bisikletin iskeleti, Cyfac tarafından lehimlenmiş çelik halkalar ve birleştirilmiş karbon fiber tüpler kullanılarak yapılmış. Bisikletin metal kısımları özenle parlatılmış ve ön maşa genel görünüşe uyması amacıyla krom rengi boya ile boyanmış. Ön ve arka frenler Alman şirket Tr!ckstuff tarafından üretilmiş. Custom alüminyum Rohloff gövde, Baccarat kristal başlı tüp plaka, dana ve timsah derisi kaplamalı sele ve altın kaplamalı çıkartmalar bisikletin diğer dikkat çeken ayrıntıları. Krencker, bu eşsiz bisikletin üretimi için gerekli malzemeyi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden temin ediyor ve işin geri kalanını Les Vosges dağlarında bulunan evinde yapıyor.

BMC Hublot Team Machine – Fiyat: $19,500

BMC ve Hublot işbirliğinin sonucunda ortaya çıkan BMC All Black Hublot Team Machine versiyonu bisiklet, sürtünmeyi azaltmak için seramik malzemeye sahip pedal taşıyıcılarına ve kuvvet ve sertlik için karbon fiberden yapılmış bir iskelete sahip. Sadece 30 adet üretilen All Black bisikletin fiyatı 19.500 dolar.

Colnago for Ferrari Di2 – Fiyat: $16,700

Colnago’nun Ferrari’yle olan başarılı işbirliği, bize çığır açan bir dizi bisiklete doğru geniş kapsamlı bir teknolojik geçişi gösterdi. İtaylan otomobil üreticisiyle yapılan bir başka işbirliği sonucu ortaya çıkan yeni Colnago for Ferrari Di2, en yüksek kalitedeki İtalyan ustalığını gözler önüne seren istisnai bir teknolojik sembol. Sınırlı sayıda üretilen bu yarış bisikleti, iskeleti içeriden güçlendirmeye yarayan 3PRS teknolojisi sayesinde yaklaşık 6 kilogram ağırlığında. Geliştirilmiş iskelet donanımına, yüksek dengeli yol tutuşun yanında gelişmiş Dura-Ace Di2 elektronik vites değiştirmeye sahip bu son İtalyan Colnago şaheseri, sadece 50 adet üretilmiş. 

Spyker Aeroblade bike – Fiyat: $15,850

Custom yapım Spyker Aeroblade titanyum bisiklet, üst düzey kalitede bisikletler üreten Koga ve Spyker Cars’ın ortak çalışmasının sonucu ortaya çıkmış. Spor tarza ve yüksek konfora sahip bisiklet, Spyker görünüşü, Spyker renkleri ve Spyker logolarına sahip.


 
Delta7 Ascend – Fiyat: $12,000

Maceracı tipler için, zamana yenik düşen bisikletler yıllık bir masraftan başka bir şey değildir. Bir SUV’un bile baş edemediği arazileri seçtiklerinde en güçlü çelik iskeletler bile onların işini görmez. Delta7’nin son ürünü Ascend, macera tutkunlarının imdadına yetişiyor . Onu, diğerler bisikletlerden daha dayanıklı yapan şey, şasisini konvansiyonel çelik kasadan 10 kat daha kuvvetli yapan karbon fiber kullanımı. Sarmal bir iskelet yapısına sahip Delta7 Ascend, dayanıklı olduğu kadar göze de hitap ediyor.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın