Yol

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe

BMW ne zaman bir konsept aracını gün yüzüne çıkarsa bu aracın tüm dünyadaki otomobil tutkunlarından ve ilgili çevrelerden büyük reaksiyon alacağı artık tartışılmayacak bir gerçek. Bu durumun yakın zamanda yansımalarını Vision Connect Drive ve 328 Hommage serisi araçlarda yaşadık. Mükemmel Alman zanaatkarlığının adeta birer temsilcisi ve sembolü olan bu araçlardan sonra BMW şimdi de Pininfarina ile ortaklaşa Gran Lusso Coupe konsept otomobili sergiliyor. Villi d’Estate Concourso d’Eleganza 2013’te sergileniyor bu konsept araç. Pininfarina oldukça övülen bir tasarım stüdyosu, firma Ferrari ve Lamborghini gibi devlerle birlikte müthiş otomobillere imza atmasıyla biliniyor.

BMW henüz araçla ilgili olarak detaylı teknik bilgiyi sunmadı. Aracın motoru ya da güç aksamları hakkında yeterli bilgi elimizde yok. Fakat Gran Lusso Coupe’da endüstrinin ileri gelenlerine göre BMW, V-12 twin turbo 6 litrelik bir motor kullanacak, böylece araç 554 bhp’lik gücü üretebilecek. Yüksek hız yapabilen böyle araçların takipçileri ve alanın uzmanları BMW ve Pininfarina ortaklığıyla ortaya çıkarılan bu aracın teknik özelliklerinin de resmi olarak açıklanmasıyla otomobil dünyasının en önde gelen parçalarından biri olacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

Similar Articles
Aston Martin Rapide by BertoneN-Largo Ferrari F12 Berlinetta by Novitec RossoSpyker B6 Venator ConceptPorsche Cayman’a TechArt MakyajıŞık ve Çevre Dostu: NovagueDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın