BrandnewsYol

Bugatti Chiron

Dünyanın en pahalı arabalarından oluşan listede kendini 3. sırada gösteren Bugatti’nin yeni modeli Chiron, ilklere imza atarak diğer arabalara meydan okuyor. Spor arabalar dünyasında kendini hem kalitesi hem de iddiasıyla dikkat çeken Bugatti’nin en pahalı modeli olan Chiron fiyatıyla da farkını ortaya koyuyor.

8 farklı renk seçeneğini karışımlar halinde tercihe sunan Bugatti Chiron, dış görünümüyle oldukça etkileyici bir özelliğe sahip. İç cephesiyle de oldukça lüks bir görünüm sergileyen bu model, yapısal özellikleriyle de kalitesini yükseltiyor. 8 litrelik, 4 turbo tabanlı W16 motoru Bugatti’yi diğer arabalardan daha yüksek bir hızlanmaya taşıyıp gücünü artırmış. Hızlanmayı 2.5 saniyeye düşüren Bugatti Chiron modeli, 420 km/saat total hız ile sınırlandırılmış. 1,119 kW motor gücüne sahip olan bu modelin kısa süreli hızlanması oldukça iddialıyken, bu süre arttığında biraz yavaşlıyor olması da gözden kaçmıyor.

Araç tipi coupe olan Bugatti Chiron, Fransız firmanın meraklılarını beklettiğine değecek bir şekilde kendini piyasada gösterdi. Yaklaşık 2 ton gibi bir ağırlığa sahip olan bu aracın, Veyron vb. modellerinden daha hafif bir yapısı bulunuyor. Bunun sebepleri arasında karbon fiber dış cephesi yer alıyor. Sürüş esnasında en yüksek konforu sağlamak amacıyla titanyum egzoz sistemi de geliştirilmiş. Yarı otomatik şanzımanlı ve çekiş sistemi 4 tekerleği temel alan Bugatti Chiron’un sınırlandırması kaldırılırsa yaklaşık 460 km/saat’lik bir hıza ulaşabileceği de söyleniyor.

Elbette ki bu kadar hızlı ve ihtişamlı bir modelin piyasa fiyatı oldukça yüksek rakamlara ulaşıyor. Ayrıca bu model sadece 500 adet üretim sınırlamasına sahip. Dünyanın en pahalı 3. arabası olan Bugatti Chiron’a ikinci el olarak sahip olmak isteyen biri ise 3.100.000 Euro yani yaklaşık olarak 3.800.000  Dolar’ı  gözden çıkarmalı.

Similar Articles
Aston Martin One-77 Q SeriesAgera R 2012Michael Jackson'ın New York'taki Evi SatılıyorÇin'de 185 Adet Drone Havalimanı YapılacakNorwegian Hava Yolu'ndan Uçuş RekoruDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles