BrandnewsZaman

Bulgari’nin Özel Modeli : Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon

Ünlü İtalyan saat markası Bulgari tamamı karbon malzeme kullanılarak yapılmış bir saat üretti. Adı Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon.

Aslında markanın yeni bir modeli olmayan ve daha önce de  rekorları kıran modeller arasında yer alan Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon’u önceki modellerinden farklı kılan tek özelliği tamamen karbon malzeme kullanılarak yapılmış olması.

Dünyanın en ince Minute Repeater özelliği olan saatin 40mm çapında tasarlanmış olan Octo Koleksiyonu tarzı kasası, tamamen ultra-hafif Carbon Thin Ply malzeme kullanılarak üretilmiş.  Bu sayede saat toplam 47 gram ağırlığına getirilmiş.

Kasanın yapısı sıkıştırılmış ve ısıl işlem görmüş ince karbon yapraklarından oluşuyor. Ayrıca Ön kısmında yansıma önleyici ve çizilmelere karşı saati daha da dayanıklı hale getiren bir safir kristal kaplaması bulunuyor. Kasa yapısı itibariyle Minute Repeater melodisini dışarıya aktarabilme özelliği taşıyor. Kasanın su geçirmezlik derecesi ise 10M.

Kasa ile aynı karbon alaşımdan üretilmiş olan kadranda, saat indekslerinin kadran zemini kesilerek elde edildiği görülüyor. Ancak kadranın diğer modellere göre bir farkı bulunuyor. Bu saatte, altta SuperLumiNOVA fosfor malzemesi ile kaplanan bir katman bulunmuyor.

Saatin içinde yine bir önceki titanyum versiyonda olduğu gibi Caliber BVL 362 görev yapıyor. 3Hz hızında çalışan elden kurmalı mekanizma, tam kurulduğunda 42 saatlik güç rezerv süresi sergiliyor. Mekanizmanın çapı 28.50mm, kalınlığı ise sadece 3.12mm. Saatin bu özelliği de bir dünya rekorunu barındırıyor. Bu incelikte ve çaptaki mekanizma karbon arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden görülebiliyor.

Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon, diğer özellikleriyle olduğu gibi ultra-hafif Carbon Thin Ply malzemeden üretilmiş Octo Koleksiyonu tarzı bilezik ile bütünleniyor.

Yalnızca 50 adet üretilen bu özel model 2018 yılı Haziran ayından itibaren satışta olacak. Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater Carbon’un satış fiyatınınsa yaklaşık olarak 160.000 dolar olması bekleniyor.

 

 

 

 

Similar Articles
Uçan Taksi Cora Test Uçuşlarına BaşladıDünyanın En Pahalı ve Lüks Özel JetleriGüzel Bir Kolyeden Daha Fazlası: Türly Utility KolyeDango'dan Doğa Tutkunları İçin EDC Taktik CüzdanOtomobilin Vazgeçilmez Adı: Jaguar F-PACE 35t PrestigeDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles