MagazineTutku

Büyük Oynuyor

1966 yılında kurulan ve günümüzde dünyanın en önemli yat üreticilerinden  biri olan Admiral, 70’li yılların ortalarında 30 metrelik ilk motor yatını üreterek dikkatleri üzerine çekti. 1982 yılında üretilen 23.5 metre uzunluğundaki alüminyum gövdeli motor yat, şirket için bir dönüm noktası niteliğindeydi. Şirket, 2005 yılında 50 metre ve üzeri çelik gövdeli mega yat piyasasına da giriş yaptı.

Kurulduğu günden itibaren sürekli olarak gelişen, suyun üzerindeki sınırları zorlayan İtalyan yat üreticisi, Tecnomar’ın da şirket bünyesine katılmasıyla büyük bir yeniden yapılanma sürecine girdi. Bu dönemde, Giovanni Constantino’nun yatırımları ile büyüme, tesisleşme ve kalite kontrol sitemine büyük yatırım yapan şirket, 2011 yılında Admiral Tecnomar Yachting Group adını aldı.  Finansal istikrar ve profesyonel yönetim ile birlikte gelen yenilikçi tarz ve kaliteli ürünler Admiral Tecnomar’ı yat dünyasının en iyilerinden biri konumuna getirdi.

Modern yönetim tarzının ürettiği yatların hem iç hem de dış tasarımlarına yansıtan Admiral Tecnomar, gelişen vizyonunun meyvelerini fiyatlarının karşılığını sonuna kadar veren kusursuz süper yatlarla alıyor. Zarif detaylar, yüksek teknoloji, estetiğe ve işçiliğe gösterilen önem şirketin karakterini oluşturan ve hak ettiği finansal başarıya ulaşmasını sağlayan özelliklerinden. Admiral Tecnomar, 2012 Formula 1 Monako Grand Prix’sinde tanıttığı iki özel yat serisi ile üstün karakterini ürettiği yatlara nasıl yansıttığını bir kez daha gözler önüne serdi. X Lence ve C Force adlı, bu iki yeni seri toplamda 7 yattan oluşuyor.

 

C Force: Sudaki Zerafet

Monako’da tanıtılan iki seriden biri olan C Force, şirketin yeni ‘amiral gemisi’ olarak görülüyor. Endüstriyel tasarımcı Jure Bukavec yönetimindeki yat tasarımı şirketi Uniellè ile ortak bir çalışmanın ürünü olan seride 45, 57, 65 ve 75 metre uzunluklarında yatlar bulunuyor. Üstün teknolojinin fonksiyonellikle birleştiği C Force serisi, her türlü hava ve deniz koşulunda maksimum konfor ve kusursuz performans sunuyor.

[Spot] Yenilikçi fonksiyonel çizgiler, ana güverteyle üst güverteyi birleştiren devasa bir pencere ile zenginleştirilmiş.

C Force serisindeki yatların en dikkat çekici tasarım detaylarından biri, yenilikçi ve fonksiyonel dış tasarıma zenginlik katan, ana güverte ve üst güverteyi birleştiren devasa pencere. ‘Işık’  C Force serisindeki yatları anlatmak için yeterli bir kelime olmasa da yatların genel karakteri hakkında çok önemli bir bilgi veriyor. Güverteleri birleştiren devasa pencere ile uyumlu tam boyutlu pencereler, koridorların tamamına yayılan pencereler, dış yüzeylerde kullanılan cam detaylar… Cam ile sağlanan kusursuz aydınlık, yatların içinde huzur dolu bir hava yaratıyor.

Yatların yan ve kıç taraflarında bulunan iki yüzme platformu ile güvertedeki güneşlenme alanı da yenilikçi ve verimli olacak şekilde tasarlanmış. Daha önce de belirttiğimiz büyük pencereler ve cam detaylar, kapalı ve açık alanların arasındaki sınırı şeffaflaştırıyor. Ana güvertedeki sürgülü kapılar da yatların bu özelliğine büyük katkıda bulunuyor.

Admiral C Force 45

Uzunluk: 45 Metre

Genişlik: 8.9 Metre

Motor: 2 adet 1450 bg Caterpillar

Maksimum Hız: 15 Deniz Mili

Fiyatı: 17,000,000 Euro

Admiral C Force 57

Uzunluk: 57 Metre

Genişlik: 10.4 Metre

Motor: 2 adet 2012 bg Caterpillar

Maksimum Hız: 16 Deniz Mili

Fiyatı: 32,000,000 Euro

Admiral C Force 65

Uzunluk: 65 Metre

Genişlik: 11.4 Metre

Motor: 2 adet 2682 bg Caterpillar

Maksimum Hız: 16.5 Deniz Mili

Fiyatı: 44,000,000 Euro

Admiral C Forve 75

Uzunluk: 75 Metre

Genişlik: 13 Metre

Motor: 2 adet 2682 bg Caterpillar

Maksimum Hız: 17 Deniz Mili

Fiyatı: 58,000,000 Euro

Similar Articles
MÜJDAT GEZEN: “Benim zekaya zaafım var”SINIRLI KOLEKSİYONLAR: Özel isimlere özel saatlerBOBBER: Chopper’ın atasıSUZUKI HAYABUSA; Güven içinde 312 kilometre hız!..MICHAEL JORDAN; Potaların ‘Majesteleri’!ALO’nun Doğuşundan Akıllı İletişim Çağına Yolculuk: Telefonun Asırlık HikayesiBeatles'ın Elvis'le Buluşması ve Perde ArkasıPijama Trendi HayatımızdaLand Rover :4X4 ‘ün Diğer AdıNevzat SAYIN : “Mimar Dünyayı Değil Önce Kendini Değiştirir!”
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın