GuideMüze

Chongqing Three Gorges Müzesi Hakkında Bilinmeyenler

Chongqing Halk Meclisi Binası’nın karşısında yer alan Chongqing Three Gorges Müzesi,  Chongqing Müzesi olarak da anılmaktadır.

Müze, Chongqing ve Three Gorges bölgesinin doğal çevresi ile ilgili koruma, eğitim  ve bilimsel araştırmaların yapılması açısından da önemli bir durumdadır.

Müzenin dış cephesinde, ‘Üç Boğaz Barajı Projesi’nin kökenini temsil eden camlı duvarlar ve kubbe bulunmaktadır. Bu alanda ayrıca büyük ölçekli kabartmalar, bronz heykeller ve 1100 metre uzunluğunda olan ‘Ekolojik Koridor’ vardır.

50.828 metrekarelik bir alanı kaplayan Chongqing Three Gorges Müzesi, antik sikkeler ve  ipek ürünleri de dahil 180 bini aşkın koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır.

Müzede ayrıca şehrin tarihini anlatan bir de Chongqing silueti yer almaktadır.

Chongqing Three Gorges Müzesi, içinde sergiledikleri, ileri teknolojisi ve benzersiz yönetimi ile dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere hitap etmektedir.

Müzeye 2’inci metro hattını ve 112, 132, 145, 152, 181, 262, 322, 338, 421, 810, 829, 862 veya 881 numaralı otobüs hatlarını kullanarak ulaşılabilinir.

Müzede ziyaretçi sınırlaması vardır. Müzeyi günde 5000 kişi ziyaret edebilir. Chongqing Three Gorges Müzesi’nin girişi ise ücretsizdir. Müzede Three Gorges Circular isimli film ücretsiz olarak ziyaretçilere gösterilmektedir.

Chongqing Three Gorges Müzesi pazartesi günleri kapalıdır. Diğer günler ise 09:00 – 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Müzede ayrıca rehber hizmeti de bulunmaktadır. Ancak biraz maliyetlidir. Rehberli müze turunun fiyatı 100-200 yuan arasında değişmektedir. Müze de çalışan gönüllü rehberler de bulunmaktadır. Ancak bu rehberlere her zaman ulaşmak mümkün olamayabilir.

4 temel sergi salonu ortalama 60-90 dakika arasında gezilebilmektedir. Sesli rehber hizmetinin ücreti ise 10 yuandır.

 

Similar Articles
Chengdu Oyuncak Ayı Müzesi Hakkında Merak Edilenlerİki Kuleli Chengdu Müzesi Hakkında Bilinmeyenler3,7 Milyar Yıl Öncesine Dayanan Bir Tarih Shaanxi Doğa Müzesi'ndeUçak Tutkunları İçin Büyülü Bir Yer: Çin Havacılık MüzesiBilim ve Teknoloji Tarihi Çin Bilim ve Teknoloji Müzesi'nde Gizli  Mançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles