gidilecek yerlerGuide

Çin’de Gezilecek Yerler Çinin Turistik 5 Şehri

Turizm ve gerzilecke yerler konusunda Çin’de çok fazla seçenek bulunmaktadır. Çünkü Çin tarihi ve kültürel yapısı bakımındna çok zengin bir ülkedir. Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in 5000 yıllık kültürüyle bugününü görüp kıyaslamak isteyenler için işte Çin’de gezilebilecek 5 turistik şehir;

1.Hong Kong: Çin’in turizm, ticaret ve endüstri merkezi olarak bilinen Hong Kong aynı zamanda Asya’nın en büyük limanı ve serbest pazarıdır. Şehirde görülmesi gereken yerler, Kowloon Yarımadası, Hong Kong Adası, Lantau Adası, Okyanus Parkı, Victoria Zirvesi, Tian Tan Buddha Anıtı ve 1915 yılında inşa edilen Saat Kulesi’dir.

2.Pekin: Başkent Pekin turistlerin ziyaret ettiği yerlerden biridir. Kültürel ve tarihi açıdan çok zengin olan Pekin, Çin’in sembolü olan Çin Seddi, Yasak Şehir, Cennet Tapınağı, Tiananmen Meydanı, Ming Mezarlıkları gibi tarihi unsurlara ev sahipliği yapmıştır.

3.Guilin: Şehrin en önemli özelliği nefes kesen manzarasıdır. Bu nedenle fotoğraf tutkunları için ideal bir adres olacaktır. Bölgede ziyaret edilecek yerler arasında Qixia Tapınağı, Flower Bridge, Solitary Beauty Peak, Jingjiang Royal Residence, Elephant Trunk Hill, Fubo Tepesi, Li Nehri ve Yangshuo kasabası bulunmaktadır.

4.Guangzhou: Her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapan bu şehir, İnci Nehri üzerine konumlanmıştır. Yaklaşık 13 milyonluk bir nüfusu bulunan Guangzhou, ülkenin ulusal ulaşım merkezi ve ticaret limanı olarak hizmet vermektedir.

5.Qingdao: Shandong eyaletinin doğusunda, Sarı Deniz kıyısında yer alan bu şehir Shandong eyaletinin en önemli ve turistik merkezidir. 2008 Pekin Olimpiyatları’nda yelken yarışlarına ev sahipliği olan şehrinde yer alan, 43 kilometre uzunluğundaki Qingdao Köprüsü ise dünyanın en uzun köprüsü unvanına sahip.

Similar Articles
Çin'n Uzaycılık Kenti: XichangLugu GölüKonfüçyüs'ün Evi: QufuÇin'in Kışlık Turizm AdresleriÇin'i Tanımak İçin Gidilmesi Gereken Tek Adres: LuoyangMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles