GenelGuideHotel

Çin’in Hafızalarda Yer Eden 9 Tasarım Oteli

Çin derin kültürel zenginliği, son ve ucuz teknoloji ürünleri, gökdelenleri ve daha bir çok sebep nedeniyle yılda ortalama 137 milyon kişiyi ağırlıyor. Bu da turizm sektörü için milyarlarca avro ciro anlamına geliyor.

Ancak Çin’deki girişimciler boş durmuyor. Ülkenin bir çok noktasına yeni oteller inşa ediliyor. Üstelik onlar arasında tasarımlarıyla hafızalardan asla silinmeyecek oteller de bulunuyor. İşte Çin’in hafızalara yer eden tasarım otellerinden bazıları;

The Waterhouse at South Bund, Şangay:

Antika ve modernizmin muhteşem bir buluşma noktası olan South Bund’daki The Waterhouse’un binası 1930’lu yıllara ayanıyor. O dönemden kalan bina Çin’in en önde gelen mimar ve tasarımcıları tarafından yeniden tasarlanarak revize ediliyor. Ancak orijinal cephe görünümü hala 1930’lardaki gibi korunuyor. 19 odası olan tasarım otel The Waterhouse’un şık bir çatı barı, restoranı ve çok amaçlı bir etkinlik alanı bulunuyor.

Commune by the Great Wall, Houairio:

Minimalist bambu tasarımıyla oldukça dikkat çeken bu otelin en büyük özelliğiyse Çin Seddi’ne yakın olması.

Otel Wind Xiamen:

Kutuya benzeyen bu modern tarzdaki dış görünüşe sahip olan otel, gerçek bir tasarım harikası. Sıra dışı görüntüsü her ne kadar önemli olsa da iç mekanlardan daha çok etkileneceğinize emin olabilirsiniz. Kutu şeklinde evlerin biraraya gelmesiyle oluşan otelin iç kısmı da oldukça havadar, geometrik ve minimalist bir tarzda döşenmiş. Ayrıca doğayla içi içe olunabilmesi için cam panellerle kapatılmış alanları bulunuyor.

Otel Eclat Beijing, Pekin:

Camdan bir piramidin içinde konaklamak hiç de fena olmazdı. Pekin’in merkezi bölgelerinden Chaoyang’ın kalbinde yer alan bu otel mimarisiyle şehrin simgeleri olmaya adaydır. Havadar, ferahlatıcı ve modern bir yapıya sahip olan otelde Salvador Dali, Andy Warhol ve Zeng Fangzhi tarafından yapılan saygın eserleri de içeren zengin bir koleksiyon yer almaktadır. Odaların tamamı süittir. Ayrıca odaların bazılarında özel teras ve özel havuz bulunmaktadır.

Banyan Tree Hangzhou:

Xixi Sulak Alanlar Doğa Koruma Alanı’nın ortasında muhteşem bir görünümü olan bu su köyü, unutulmaz bir tatilin en önemli adreslerinden biri olacaktır.

Vue Otel Houhai, Pekin:

Vue Hotel Houhai’nin kendine özgü bir tasarımı vardır. Girişinden çatı saçaklarına kadar uzanan süsleyici bir dekorasyona sahiptir. Ayrıca yemyeşil bir peyzaj bahçesi bulunmaktadır. Otelin konuklar Houhai Gölü’ne bakan çatı barında İspanyol tarzı tapas veya tipples füzyon yemeklerini tadabilirler.

The Temple House Chengdu:

Chengdu’daki Temple Otel’in ilginç yanıysa avlusudur. Çünkü otelde misafirler  otelin modern tarzlı odalarına gitmeden önce Çin tarzında tasarlanmış tarihi bir avlu bölümünden geçerler.

Gracie Art Otel:

Klasik Art Deco etkisinde olan ve çağdaş Çin esintileri taşıyan bir iç mekanı bulunan bu lüks butik otelin restoranı da tasarımı kadar güzeldir. Otelde Chaoyang’daki taze deniz ürünleri ile kendine ait bir imza atan bir restoran ve Gossip Bar bulunmaktadır.

The Puli, Şangay:

Geleceğin şehri olarak lanse edilmeye başlanan Şangay’ın yeni tasarım manzaraları da bu nitelendirmeyi kaldıracak cinsten.  26 katlı kulede, konuk odalarının sofistike iç mekanları, temiz hatları ve sessiz renkleri ile Puli şehrin kökenlerine inmektedir. The Puli’nin odalarında neredeyse tüm elektronik olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca otelde fiziksel lükslere önem ve yer verilmektedir. Misafirlerin her şeyi en yüksek standartlarında yaşaması için özen gösterilmektedir.

Similar Articles
Çin Kültürünün En Önemli Yansıması: Nanjing MüzesiChongqing Three Gorges Müzesi Hakkında BilinmeyenlerChengdu Oyuncak Ayı Müzesi Hakkında Merak Edilenlerİki Kuleli Chengdu Müzesi Hakkında Bilinmeyenler3,7 Milyar Yıl Öncesine Dayanan Bir Tarih Shaanxi Doğa Müzesi'ndeMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles