gidilecek yerlerGuide

Çin’in Kışlık Turizm Adresleri

Çin’de kış aylarını geçirebilecek muhteşem güzellikte bir çok tatil noktası vardır. Bu eşsiz noktalarda hem kış manzarasının tadını çıkartacaksınız hem de kışa uygun eğlenceleri yerinde deneyimleyeceksiniz.

Çin’in kuzeydoğusunda yer alan Ha’erbin çeşitli etnik grupların kültürlerinin biraraya gelmesinden etkileniş bir kenttir. Bu nedenle şehrin kültürel özellikleri çok gelişmiştir. Ha’erbin, “Buz şehri”, “Kuğunun boynundaki inci”, “Doğu’nun Moskova’sı” ve “Doğu’nun küçük Paris’i” şeklindeki benzetmelerle de anılır.

Ha’erbin’de bulunan Yalibu Kayak Merkezi’nde iki kayak merkezi ve Asya’nın en uzun 13  kayak kanalı bulunuyor. 120 gün genellikle karla kaplı olan bu bölgede kayak sporunun tadına varacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ha’erbin’de turistlerin en gözde mekanları arasında yer alan Rus Gelenekleri Parkı, Çinlilerin de yurt dışına çıkmadan Rus kültürü hakkında bilgi aldıkları bir yer haline dönüşmüş.

Xinjiang Uygur Bölgesi’nde sıralanan Altay Dağları’nın kuzeybatısında bulunan dağlık bölgede yer alan Kanas Gölü ise muhteşem bir kış manzarasına sahip. 188 metreye varan derinliğiyle Çin’in en derin kıta içi gölü olan bu gölün etrafı karlı dağlarla kaplı ve masmavi gökyüzünün altında, bembeyaz bulutlar ve pırıl pırıl suyuyla tıpkı bir tablo gibi.

Doğanın saflığı ve huzurunun en ince ayrıntısına kadar hissedileceği Kanas gölünün çevresinde 798 bitki, 39 hayvan, 117 kuş ve 7 balık çeşidi bulunuyor. Bu nedenle devlet düzeyinde korunan b,r bölge ilan edilmiş.

Xinjiang Uygur Bölgesi’nin merkezi olan Urumçi’de de kışın turistleri çekmek Aralık veya Ocak ayında “İpek Yolu Buz ve Kar Festivali” yapılıyor.

Festival kapsamında ‘İpek Yolu’ isimli kayak merkezinde kayak yarışları düzenleniyor. Hongshan Parkı’nda ise buzdan heykel gösterisi  yapılıyor ve bir yemek festivali düzenleniyor.

 

Similar Articles
Çin'i Tanımak İçin Gidilmesi Gereken Tek Adres: LuoyangHuangguoshu ŞelalesiDoğu'nun Hawaii'si SanyaTarihi ve Modern Bir Kent: ChangshaSwarovski Kristal DünyalarMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles