BambiniEğitim

Clausthal Teknik Üniversitesi

Clausthal Teknik Üniversitesi uluslararası tanınırlığı olan, güçlü bölgesel bağlara sahip bir kurumdur. Köklü ve kaliteli eğitim anlayışlarıyla bilinirler. Uygulamaya yönelik eğitim sistemleri ve yarattıkları sıcak üniversite ortamıyla dikkat çekerler. Clausthal Teknik Üniversitesi ayrıca Almanya’nın en iyi teknik üniversiteleri arasındadır. 2009 yılından beri Niedersachsische Technische Hochschule (NTH) üyesidir.

Üniversite Aşağı Saksonya taraflarında, Harz dağlarının eteklerinde konumlanmıştır. Lokasyon olarak öğrencilerine keyif alacakları aktiviteler ve doğadan uzak olmayan bir eğitim hayatı vaat etmektedir.

Clausthal Teknik Üniversitesi’nin yaklaşık 3.500 öğrencisi ve 1.100 çalışanı bulunmaktadır. Üniversitenin başarı sıralamasında, daima üst sıralarda yer alması saygınlıklarını pekiştiren bir unsurdur. Bunun yanında öğrenciler üniversite de bulunan Spor Enstitüsü’nün sunduğu kayak , yelkencilik ve dağ bisikleti gibi 60’ın üzerindeki spor olanaklarından faydalanabilmektedirler.

Yaklaşık olarak 420 akademik çalışanı, 100 profesörü ve 3.500 öğrencisiyle Clausthal Teknik Üniversitesi disiplinler arası araştırmalar yapmak için son derece uygun bir yapıya sahiptir. Yabancı ülkelerden kabul ettiği 20 kişilik kontenjanla Alman üniversiteleri arasında uluslararası alanda lider konumundadır. Kurumun yarıyıl öğrenim ücreti 646 eurodur.

Öğrenciler genel olarak konaklama için üniversiteye ait yurtları tercih etmektedirler. Bu yurtların aylık konaklama ücretleri ise 200 euro ile 300 euro arasındadır.

Clausthal Teknik Üniversitesi’nde eğitim verilen bölümler arasında, Uygulamalı Matematik Bölümü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bölümü, Enerji Teknolojisi Bölümü, Geoenvironmental Mühendisliği Bölümü, Proses Mühnedisliği Bölümü,Yerbilimleri Bölümü, Ekonomi ve Bilgisayar Bilimi Bölümü, Endüstri Mühendisliği Bölümü bulunmaktadır. Yüksek Lisans bölümleri ise, Uygulamalı Matematik Bölümü, Otomasyon Mühendisliği Bölümü, Enerji ve Hammadde Tedarik Mühendisliği Bölümü, Ekonomik Bilgisayar Bilimi Bölümü, Geri Dönüşüm ve Çevre Mühendisliği Bölümü, Emtia Yerbilimleri Bölümü, Malzeme Mühnedisliği Bölümü, Petrol Mühendisliği Bölümü, Radyoaktif ve Tehlikeli Atık Yönetimi Bölümü, Teknik İşletme Bölümü, Kimya Bölümü şeklinde sıralanabilir.

Similar Articles
Berlin Teknik ÜniversitesiBerlin Humboldt ÜniversitesiBerlin Frei ÜniversitesiRangoPrenses ve Kurbağa FilmiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles