Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Bir Böceğin Yaşamı

Bir Böceğin Yaşamı Amerikan yapımı bir komedi macera aksiyon animasyonu. Pixar tarafından Toy Story’den hemen sonra geliştirilmeye başlanan filmi John Lasseter, Andres Stanton’la birlikte yönetti. Animasyon Flik adındaki uyumsuz karıncanın kolonisini açgözlü çekirgelerden korumak için savaşçılar aramaya başlamasıyla açılıyor. Daha sonra bir grup savaşçı buluyor Flik; fakat bunların aslında beceriksiz bir sirk topluluğunun üyeleri oldukları anlaşılınca işler sarpa sarıyor.

Filmin müziklerini Randy Newman besteledi. Bir Böceğin Yaşamını seslendiren sanatçılar arasında Dave Foley, Kevin Spacey, Julia Louis-Dreyfus, Hayden Panettiere, David Hyde Pierce, Joe Ranft, Denis Leary, Jonathan Harris, Madeline Kahn, Bonnie Hunt, Brad Garrett ve Mike McShane yer alıyor.

Bir Böceğin Yaşamı Ezop’un “Karınca ve Çekirge” masalından esinlenilmiş bir eser, ayrıca Akira Kurosawa’nın unutulmaz filmi Seven Samurai’dan da öğeler barındırdığı biliniyor. Yapımına 1995’te başlanan filmdeki karakterlerin göze daha hoş gelmeleri için tekrar dizayn edilmeleri gerekti ve Pixar birçok yeni bilgisayar teknolojisini bu filmin geliştirilmesi sürecinde kullandı.

25 Kasım 1998’de vizyona giren film Walt Disney Pictures tarafından yayınlandı ve çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı.

Similar Articles
Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Kar KraliçesiÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Korsanlar!Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marco MacacoÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Küçük Tatlı ZürafaÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: ParaNormanRangoPrenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoana
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close