Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Cesur Balık

Cesur Balık 2006 yapımı bir animasyon filmi. Güney Kore yapımı olan filmde hikaye Pi adlı karakterin etrafında dönüyor. Cordelia adlı bir balığın aşkını kazanmaya çalışan Pi bu süreçte muhitine musallat olmuş korkunç bir köpekbalığıyla da mücadele ediyor.

Ticari anlamda büyük başarı elde edemeyen film büyük oranda Disney ve Pixar’ın benzer işlerinden (Kayıp Balık Nemo, Köpekbalığının Öyküsü, Küçük Denizkızı) fazlaca esinlendiği için sertçe eleştirildi. Her ne kadar filmin seslendirmeleri için yetenekli ve tanınmış isimler ve aktörler ile aktrislerle çalışılmış olsa da film gişede başarıyı yakalayamadı. Filmin yaratım sürecinde Amerikanlar da yer aldı fakat film ABD’de vizyona girmedi. 2007’de DVD formatında piyasaya sürüldü.

Filmin devamı olan Cesur Balık 2 ise 2012’de DVD formatında piyasaya sürüldü.

Similar Articles
Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Kar KraliçesiÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Korsanlar!Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marco MacacoÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Küçük Tatlı ZürafaÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Tinker Bell Gizemli KanatlarRangoPrenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoana
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close