Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Kar Kraliçesi

Kar Kraliçesi 2012 yapımı bir Rus animasyon filmi. Vladlen Barbe ve Maxim Sveshnikov tarafından yönetilen filmin prodüksiyonu Voronezh merkezli Wizart Animation stüdyoları tarafından gerçekleştirildi. Hans Christian Andersen’in aynı isimli hikayesinden ilhamla yaratılmış filmin yardımcı prodüktöri Moskova’lı Inlay Film idi. Timur Bekmambetov’un şirketi Bazelevs tarafından dağıtıcılığı üstlenilmiş olan film Rusya’da 31 Aralık 2012’de vizyona girdi. Dünyanın geri kalanında ise 3 Ocak 2013 tarihinde gösterime giren film Disney’in Frozen adlı projesinden de bir yıl evvel vizyona girmiş oldu.

Düzgün ve kusursuz çizlerin duyguların yerini aldığı ve kutup rüzgarlarının insanların ruhlarını soğuttuğu bir dünya yaratmak isteyen Kar Kraliçesi dünyayı buzlarla kaplamıştır ve tüm sanat eserlerini yok etmeye çalışmaktadır. Büyülü bir aynanın söylediklerine göre Kar Kraliçesi’ne karşı en büyük tehdit becerikli bir cam ustası olan Vegard tarafından gelecektir. Vegard’ın aynaları sadece görüntüleri değil ruhları da yansıtmaktadır. Birgün bir kutup rüzgarı Vegard ve karısı Una’yı alıp götürür. Fakat bundan önce çocukları Kai ve Gerda’yı saklamayı başarmışlardır.

best_children's_animations_8

Similar Articles
Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Korsanlar!Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marco MacacoÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Küçük Tatlı ZürafaÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: ParaNormanÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marslılar Annem ve BenRangoPrenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoana
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close