Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Karıncalar

Karıncalar Amerikan yapımı bir macera komedi animasyon filmi. DreamWorks Animation tarafından yaratılan filmde birçok ünlü sanatçı sesleriyle filmin karakterlerine hayat veriyolar, bu sanatçılar arasında Woody Allen, Sharon Stone, Jennifer Lopez, Sylvester Stallone, Dan Aykroyd, Anne Bancroft, Gene Hackman, Christopher Walken ve Danny Glover gibi isimler yer alıyor. Ayrıca filmdeki bazı karakterlerin yüzlerinin biçimlendiren bazı öğeler ve belli yüz ifadeleri de yine bu karakterleri seslendiren sanatçılardan esinlenilerek oluşturulmuş.

Karıncalar’ı özel yapan bir diğer durum da bu filmin DreamWorks Animation tarafından üretilen ilk animasyon filmi olması ve Pixar’ın artık klasikleşmiş meşhur animasyonu Toy Story (Oyuncak Hikayesi)’nin ardından ABD’de yayınlanmış ikinici animasyon olması. DreamWorks Animation’ın Karıncalar üzerinde çalıştığı dönemde Pixar da yine böcekleri konu alan bir başka filmi, Bir Böceğin Yaşamı’nı oluşturuyordu ve bu durum iki şirket arasında bazı tatsız atışmalara da sebep oldu.

Filmin ana karakteri nevrotik bir karınca ve kendisini totaliter bir rejimle yönetilen toplumundan sıyırmaya çalışırken aynı zamanda aşık olduğu prensesin de sevgisini kazanmaya çalışıyor.

Similar Articles
Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Demir DevÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Final Fantasy: The Spirits WithinÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Hayata UyanmakÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Ruhların KaçışıÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Belleville'de RandevuRangoPrenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoana
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close