Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Korsanlar!

Korsanlar! 2012 yapımı bir İngiliz-Amerikan ortak projesi. Stop motion tekniğiyle yapılmış olan bu animasyon macera komedi türünde. Filmin prodüksiyonunu Aardman Animations Sony Pictures Animations’la ortak olarak üstlendi. Peter Lord tarafından yönetilen film Columbia Pictures tarafından dağıtıldı. 28 Mart 2012’de İngiltere’de ve 17 Nisan 2012’de ABD’de vizyona giren filmdeki seslendirme sanatçıları arasında ilk animasyon filmi tecrübesini gerçekleştiren Hugh Grant, Martin Freeman, Imelda Staunton, David Tennant, Jeremy Piven, Salma Hayek, Lenny Henry ve Brian Blessed yer alıyor.

Film Gideon Defoe’nin Korsanlar! Serisinin ilk kitabı üzerine kurulmuş bir hikayeye sahip. Korsanların kaptanı ve onun amatör korsanlardan oluşan tayfası Yılın En İyi Korsanı Ödülü’nü diğer korsanlarla kazanmak için amansız bir yarış içerisine girerler. Aardman Animations’ın beşinci sinema film olan Korsanlar! Stüdyonun aynı zamanda ilk stop motion tekniğiyle yarattığı eseri. Ayrıca bu film stüdyonun 3B formatında yayınladığı ilk film.

Eleştirmenlerden oldukça olumlu yorumlar alan film vizyona girdiği dönemde ziyadesiyle başarılı oldu ve yüksek gişe hasılatları elde etti. DVD formatında da piyasaya sürülen film benzer bir ticari başarıyı bu alanda da yakalamayı becerdi.

best_children's_animations_5

Similar Articles
Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marco MacacoÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Küçük Tatlı ZürafaÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: ParaNormanÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marslılar Annem ve BenÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Sevimli Cüceler Cino ve JülyetRangoPrenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoana
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close