Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Küçük Tatlı Zürafa

Küçük Tatlı Zürafa bir Fransız animasyon filmi. Remi Bezançon ve Jean Christophe Lie tarafından yönetmenliği üstlenilen film 8 Şubat 2012’de Fransa’da vizyona girdi.

Filmin hikayesi köyün yaşlısının (Vernon Dobtcheff) bir grup meraklı küçük çocuğa bir öykü anlatmasını konu ediniyor. 19. Yüzyılın erken döneminde geçen filmin hikayesi Maki’nin (Max Renaudin tarafından seslendiriliyor) öyküsünü anlatıyor. Maki on yaşında yetim ve öksüz kalmış Sudanlı bir çocuklar, arkadaşı Soula ile birlikte köle olarak satılmışlardır. Korkunç köleci Moreno (Thierry Fremont) nun elinden kurtulan iki arkadaş minik bir zürafaya ve onun annesine rastlarlar. Moreno Maki’yi yakalar ve anne zürafayı öldürür. Maki yavru zürafaya bakacağına ve onu büyüteceğine söz verir.

Film genel olarak oldukça olumlu eleştiriler aldı. Buna rağmen bu zürafanın hikayesinin gerçek versiyonu Museum d’histoire Naturelle tarafından geçici olarak oluşturulan “Zürafanın Gerçek Hikayesi” adlı sergide ziyaretçilere anlatıldı.

Similar Articles
Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: ParaNormanÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marslılar Annem ve BenÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Sevimli Cüceler Cino ve JülyetÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Winnie the PoohÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Gece MasallarıRangoPrenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoana
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close