Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Perfect Blue

Perfect Blue bir Japon psikolojik gerilim animasyon filmi. Sadayuki Murai tarafından yazılan filmi Satoshi Kon yönetti. Perfect Blue, Yoshikazu Takeuchi’nin aynı adlı romanından sinemaya aktarıldı.

Filmin ana karakteri Junko Iwao tarafından seslendirilen Mima Kirigoe. Mima “CHAM!” adlı bir Japon pop-idol grubunun üyesidir; fakat kariyerini bir aktris olarak devam ettirmek arzusundadır. Me-Mania adlı karakter ise Mima’nın, aktrisin kariyer değiştirme kararından rahatsız olan hayranlarından sadece biridir ve bir süre sonra genç şarkıcıyı gizlice takip etmeye başlar. Mima’nın yeni kariyeri ilerledikçe dünyası daha da karmaşıklaşır: gerçek ve hayalin birbirine girip bulamaç haline geldiği bir ortamda Mima en büyük derdinin Masaaki Okura tarafından seslendirilen Me-Mania olmadığını da keşfedecektir.

Aslında bu animasyon filmi Japonların “Live Action” diye adlandırdığı, bünyesinde gerçek aktör ve aktrisleri barındıran reel bir film olacaktı; lakin 1995’te gerçekleşen Kobe depreminde stüdyolarının hasar görmesi üzerine kendilerine maliyeti daha az olacağı için konvensiyonel bir animasyon filmi olarak üretildi.

Similar Articles
Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Kar KraliçesiÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Korsanlar!Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Marco MacacoÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Küçük Tatlı ZürafaÇocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: ParaNormanRangoPrenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoana
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close