Sinema

Çocuklara Yönelik En İyi Animasyon Filmler: Tinker Bell Gizemli Kanatlar

Tinker Bell Gizemli Kanatlar 2012 yapımı bir animasyon filmi. Komedi türündeki film Disney Fairies markasının bir parçası. Filmin prodüksiyonu DisneyToon Studios tarafından gerçekleştirildi. Filmde Tinker Bell yasaklı bir dünyaya gider ve burada bir buz perisi olan Periwinkle ile karşılaşır. Filmdeki karakterlere sesleriyle hayat veren seslendirme sanatçıları arasında Mae Whitman, Lucy Liu, Megan Hilty, Raven-Symoné , Matt Lanter, Timothy Dalton, Lucy Hale, Debby Ryan ve Angela Bartys yer alıyor. Filmde anlatıcı rolünü ise Anjelica Huston üstlenmiş.

Film 31 Ağustos 2012’de belli sayıda sinemada gösterime girdi. Daha sonra 23 Ekim 2012’de DVD ve Blu-ray formatlarında piyasaya sürüldü. Filmin Blu-ray, Blu-ray 3D ve DVD sürümleri aynı zamanda kısa film Pixie Hollow Games’i de bünyesinde barındırıyor.

Fransa ve Hollanda’da 10 Ekim 2012’de gösterime giren film dünya çapında birçok başka ülke de yayınlandı. Dünya genelinde 51.507.647 $ hasılat yapmayı başaran film eleştirmenlerden oldukça olumlu kritikler aldı ve genel olarak başarılı bir prodüksiyon olarak addedildi.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close