Çocuk

Çocuklarınız İçin En Uygun Beş Köpek Cinsi

Köpekler insanın en iyi arkadaşıdır derler. Aynı şey çocuklar için de geçerli, üstelik fazlası da var. Köpekler çocuklara paylaşmayı, sevgiyi, arkadaşlığı ve sorumluluk duygusunu da aşılar. Ancak elbette her köpek çocuğunuz için doğru cins olmayabilir. Sizin için çocuğunuz için uygun olan en iyi beş köpek cinsini bulup çıkardık.

1- Pug

Pug cinsi köpekler küçük, sevimli ve son derece arkadaş canlısıdır. Puglar oldukça kolay eğitilir ve karakterleri de sizi kendine bağlayacak kadar çekicidir. Sahiplerini daima takip eder, kucaklanmaya bayılırlar ve son derece oyuncudurlar. Çocuğunuz küçük bir pug ile çok iyi anlaşacaktır.

2- Newfoundland

Ne düşündüğünüzü biliyoruz; bir çocuk için fazla büyük değil mi? Büyüklük sizi yanıltmasın, bu kocaman köpeğin dış görünümünün altında yumuşacık bir kalbe sahip kibar ve sevgi dolu bir köpek yatıyor. Bu iri köpeklerin bir artısı da onların çok sessiz olmalarıdır. Çok zeki köpeklerdir ve hisleri de çok iyi gelişmiştir. Tehlikeyi sezer ve anında tepki verirler. Her yaştan çocukla çok iyi geçinmenin yanında sahiplerini koruma konusunda son derece takıntılı olabilirler.

3- İskoç Çoban Köpeği

Büyük ve güzel bir köpek, belki de tüm ırklar arasında en nazik olanı. Bu köpeklerin ısırdığı çok nadir bilinir ve hiç de agresif değillerdir. Çoban köpekleri olduklarından kalabalık aileleri severler ve çocuklara karşı çok şefkatlidirler. Bu ırkın da oldukça güçlü bir koruma içgüdüsü bulunur. Çocuğunuzu rahatlıkla bir İskoç Çoban Köpeğiyle baş başa bırakabilirsiniz, o da çocuğunuza en az sizin kadar özen gösterecektir.

4- Buldog

Bir kez daha görünüş sizi yanıltmasın. Bu köpeğin biraz ürkütücü ve agresif bir görüntüsü olduğunun farkındayız ama aslında son derece sadık ve arkadaş canlısıdırlar. Bu köpeklerin bir diğer iyi yanı da çok kolay uyum sağlamalarıdır. Apartman dairesinde de rahatlıkla besleyebilirsiniz. Çok fazla oyuncu değildirler, bu yüzden eğer çocuğunuz dışarıda koşup oynamayı çok sevmiyorsa bu ırk ta size göre.

5- Beagle

Beagle ırkı köpekler çok oyuncu ve çocuklarla çok iyi geçinen köpeklerdir. Eğer başka köpekleriniz de varsa endişelenmeyin, onlarla da kesinlikle çok iyi anlaşacaklardır. Kürkleri çok kolay bakılır, bu nedenle çocuğunuza köpeğin tüm sorumluluğunu vererek aynı zamanda kendini geliştirmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sevimli köpekler son derece hijyeniktir de. Oyun oynamaya bayılırlar ve düzenli egzersize ihtiyaç duyarlar çünkü bu ırk kilo almaya oldukça yatkındır. 

Similar Articles
Beslenme Uzmanları Uyarıyor: Çocuklarınızı Bunlarla Beslemeyin! - 1Sıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence ParkıBelgrad'ın Fütüristik Sanat GalerisiDünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri - Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın