BambiniPet

Cymric Kedileri Hakkında Bilgiler

Araştırmacılara göre, Cymric türü kedileri, insan yerleşimi olmadığı yüzyıllar öncesinde yaşamaya başlamışlardır. İngiliz kısa tüy kedilerinin genlerine sahip olduğu söylenir. Vücut yapılarının benzerliğine bakıldığında doğru bir teori olduğu düşünülür.

Cymric kedileri, zeki, oyun severdirler ve diğer hayvan türleriyle arası gayet iyidir. Kedi seven köpekler de buna dahildir. Sahiplerine oldukça sadıktırlar ve onlarla zaman geçirmekten çok hoşlanırlar. Diğer kedi türlerine nazaran eğitilmeleri zor değildir. Oyuncu yapılarına rağmen, agresif olmayan nazik bir doğaya sahiptirler. Bu sebeplerle çocuklu aileler için doğru bir seçimdir. Hareketlidirler , ev ortamında en yüksek yerlere bile ulaşabilirler. Ana vatanlarının suyla çevrili olması nedeniyle, suyla araları çok iyidir. Buna rağmen banyo yaptırılmasından çok hoşlanmazlar.

Cymric kedilerinin kuyruk uzunlukları değişkendir. Toplamında dört kuyruk tipine sahiptirler. Bunlar sağrılı, sağrılı topuz, kıvrık ve uzun olarak sıralanabilir. Sağrılı tür, kuyruğa sahip değildir. Sağrılı topuz olanlar ise, ufak bir topuz şeklindedir. Kıvrık türü oldukça kısa ve kıvrıktır. Uzun kuyruklu olanlar ise, ortalama uzunlukta kuyruk tipine sahiptirler. Bu türler genelde üreme amaçlı kullanılır.

Cymric kedilerinin tüyleri haftada bir bakım gerektirir. Tırnakları haftada iki kez kesilmeli, kulak içi temizlikleri kontrol edilmeli ve gerek duyulduğu zamanlarda pamuk yardımıyla temizlenmelidir. Kulak çubuğu kullanımı, kalıcı hasar bırakması ihtimaline karşın tavsiye edilmez. kum kabı temiz tutulmalı, hijyenik bir tuvalet ortamı sağlanmalıdır. Cymric türü kedilerinin gözlerinde akıntı olduğunda, hafif nemli bir bez yardımıyla silinmelidir. Yaşanılacak enfeksiyon riskine karşın, her iki göz, iki ayrı bez ile silinmelidir. Nadiren banyo yapılmalıdır.

Similar Articles
Cornish Rex Kedileri Hakkında BilgiColorpoint Shorthair Kedileri Hakkında BilgiChinchilla Cinsi Kediler Hakkında BilgiChartreux Kedileri Hakkında BilgilerCalifornian Spangled Kedileri Hakkında BilgiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles