MagazineTasarımTutku

D-Marin Göcek ,Milta Bodrum Marina, Çeşme Marina, Setur Kalamış Marina, Marmaris Yacht Marina Türkiyenin Marinaları

Türkiye’deki En İyi Marinalar

Teknelerin denizlerdeki vazgeçilmez durakları olan marinalar, artık sadece teknelere değil dışarıdan gelen ziyaretçilere de hizmet veriyorlar. Kimi şarap günleri düzenliyor, kimi müzik festivali. Türkiye marinaları birçok alanda Avrupa marinaları ile boy ölçüşebilecek standart ve kalitede. Otelleri, restoranları ve sundukları imkanlarla marinalar son dönemlerde hiç olmadıkları kadar çekiciler.

Editörlerimiz bu ay sizin için Türkiye’nin en iyi marinalarından oluşan kısa bir liste hazırladı. Keyfini çıkarın!

 

D-Marin Göcek

International İstanbul tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen ve ‘Turizm Oscarları’ olarak bilinen Skalite Ödülleri’nin Marina İşletmeciliği kategorisindeki sahibi D-Marin Göcek, D-Marin Marinalar Grubu’na 2010 yılında katıldı. Denizde 378, karada 150 tekne kapasitesine sahip olan D-Marin Göcek, Dalaman Uluslararası Havaalanı’na sadece 22 km mesafede bulunuyor. Yıl boyunca ziyarete açık. Restoranı,  giyim mağazaları, marketi, kafesi ve barı bulunuyor. Sezon açılış partisi, resim sergileri ve diğer etkinlikleri ile son derece keyifli bir zaman sunuyor.

Milta Bodrum Marina

Bir Doğan Holding kuruluşu olan Milta Bodrum Marina, Ege ve Akdeniz’in en prestijli Marinaları arasında yer alıyor. Denizde 450, karada 50 yata tam teşekküllü teknik servis, 7/24 güvenlik ve sağlık hizmetlerini sunan Milta Bodrum Marina, eşsiz şehir içi konumu ve kaliteli hizmete önem veren deneyimli kadrosu ile kusursuz bir hizmet sunuyor. Seçkin markaları bir araya getiren çarşısı, kaliteli yeme içme ve eğlence mekanları ile  Milta Bodrum Marina’da tatil ve eğlence için aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. Bir tatil köyündeymişsiniz hissi veren Milta Bodrum Marina, geniş hizmet yelpazesi, şehir içinde olması ve havaalanına yakınlığı ile rakiplerinin arasından sıyrılıyor. Milta Bodrum Marina’nın Mavi Bayrak ve 5 Altın Çıpa ödülü sahibi olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Çeşme Marina

IC İbrahim Çeçen Holding ve Camper & Nicholsons Marinas International ortaklığıyla kurulan ve 2010 yazında kapılarını açan Çeşme Marina, denizde 400, karada 100 tekne kapasitesine sahip. Mimari tasarımında Ege’nin taş binalarından esinlenilen Çeşme Marina’da beyaz ve lacivertin uyumu öne çıkıyor. Çeşme Kalesi’nin hemen önünde yer alan marina, şehrin içinde olmanın avantajını kullanıyor. 12 boyunca açık olan yat kulübü, restoranları, barları, kafeleri, yelken okulu, sanat galerisi ve mağazaları mevcut.

60 m. uzunluğa kadar olan tekneler için mükemmel bir bağlama limanı olan Çeşme Marina teknik hizmetler, özel park yerleri, kablosuz internet gibi tekne sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri, üstün kalitesi ile tekne sahiplerine sunuyor.

Setur Kalamış Marina

Kalamış yat limanındaki, Mavi Bayrak sahibi Setur Kalamış Marina, denizde 1291 karada 220 tekne bağlama kapasitesine sahip. Restoranı, barı marketi, giyim mağazaları ile küçük bir semt merkezini andırıyor. Çekek sahasında marina tarafından üstlenilen, yatların karaya çekme, denize indirme ve alt yıkama hizmetlerinin yanısıra her türlü kışlama ve bakım hizmetlerini almak mümkün. Setur Marinaları, sunduğu özel hizmetlerle dikkat çekiyor. Diğer birçok marinada bulunamayan otel, uçak rezervasyonları, yat sigortası ve araç kiralama gibi hizmetler Setur Marinaları’nın misafirlerine verdiği önemi gözler önüne seriyor.

Marmaris Yacht Marina

Marmaris Yacht Marina, kara yoluyla şehir merkezine 8 km uzaklıkta, deniz yoluyla 2 deniz mili mesafede. Çam ormanlarıyla çevrili muhteşem manzarasıyla dikkat çeken Marmaris Yacth Marina, hem yaz hem de kış açık. Denizde 650 ve karada 1000 tekne kapasitesine sahip. Restoran, market, seyahat acentesi, araç kiralama ofisi, dalgıç hizmetleri, kütüphane, havaalanından limuzinle transfer gibi hizmetler sunuyor.

Marmaris Yatch Marina, Türkiye ve Akdeniz’deki en büyük tonajlı 330, 70 ve 50 tonluk 3 farklı liftine sahip. 24 saat güvenlik sistemi, kara ve denizde gözetleme kuleleri ve müdahale ekibi, araç kiralama, kiralık apartlar, dalgıç hizmetleri, kütüphane, havaalanından özel araç ve limuzin ile transfer ve teknik servis hizmetleri veren Marmaris Yacht Marina motoryatlar, yelkenliler ve her türlü tekne için ideal bir adres.

 

 

 

 

 

 

 

Similar Articles
Uğur Cebeci : Türkiye’nin Göklerdeki YüzüLeonardo da Vinci : Robot ŞövalyeLeonardo da Vinci : Zamanın Ötesindeki DahiAyhan Işık : Jön Denince Akla ‘O’ Gelir...İskender Atakan: “Hayatta tek bir hedefim oldu: Saygın olmak”Tasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriALO’nun Doğuşundan Akıllı İletişim Çağına Yolculuk: Telefonun Asırlık HikayesiBeatles'ın Elvis'le Buluşması ve Perde ArkasıUçan Arabalar İçin Park Yeri HazırTsunamiden Sağ Kurtuluş Kapsülü
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın