BrandnewsGökyüzü

Daha Hızlı ve En Yüksek Seviyede Uçuş: TriFan 600

Dikey kalkış ve iniş yapabilen yeni nesil Trifan 600 uçaklar, üç pervanesi sayesinde dikey kalkış yaptıktan sonra, 10 bin metre yükseklikte 627 km hızla seyahat edebilme özelliğine sahiptir.

XTI Aircraft tarafından üretilen bu uçakların, 3 pervanesini kullanarak dikey biçimde yükseldikten sonra 2 pervanesi yüksek hızlı uçuşa kesintisiz bir geçiş yapar. TriFan 600’ün kalkış hareketi tıpkı bir helikoptere benzemektedir. Uçak belirli bir hıza ulaştıktan sonra kanatları süzülme yükünü üstlenir. Pervanelerse sadece hız kazandırır. 90 saniye içerisinde uçuş hızını yakalayan bu uçağın maksimum irtifa olan 627 km’lik hıza ulaşmasıysa 11 dakika içinde gerçekleşiyor.

Özel hava yolu ulaşımında çığır açacak nitelikte olan Trifan 600 uçaklar, baskın hava koşullarının ötesinde, diğer iş jetlerine göre daha hızlı ve en yüksek seviyede uçmak için tasarlanmıştır. Trifan 600 sayesinde daha uzak mesafelere daha kısa sürede ulaşım sağlamanız mümkündür.

Türünün tek örneği olarak adlandırılan bu uçaklar, aynı zamanda helikopterlerin ve özel uçakların sağlayamadığı konforu sağlıyor. Çünkü kişisel uçağı olanların bir kalkış pistine ihtiyaçları oluyor. Helikopteri olanlarsa uçakların hızına ulaşamıyor. Ancak TriFan 600 bunların hiç birine ihtiyaç duymuyor.

1’i pilot toplam 6 kişi taşıma kapasitesi olan bu uçaklar size kapınızdan alınıp kapınıza bırakılma özgürlüğü sunuyor. Çünkü bu uçaklar 5 metre karelik düz bir alandan kalkış ve iniş yapabiliyor. Yani havalimanına gitmenize de gerek kalmaz. Özel jetinizi kapınızda sizi bekliyor olacaktır.

Otomatik pilot, kalkış ve iniş için bilgisayar kontrolleri gibi güvenlik özellikleriyle donatılan bu uçaklarda yolcular da ihtiyaçlarını karşılayan lüks ve konforlu bir kabinde seyahat ediyor olmanın keyfini yaşayabilirler.

İç tasarımı modern ve ferah olan TriFan 600 akıllı yüksek teknolojilere ve zarif bir alana da sahiptir. Katı bir plan, kanıtlanmış teknoloji ve güvenlik ile desteklenen uçaklar için siparişlerse çoktan verilmeye başlandı. Açık ön siparişlerde 60’dan fazla sözleşme imzalandı.

Tasarımcılar normalde 6 yolcu kapasitesi olan bu uçağı, özel kullanımlar ve iş trafiğinin amacına hizmet etmek için  daha da genişletmenin planlarını yapıyor.

TriFan 600’ün uçak maliyeti yaklaşık olarak 6,5 milyon dolar olarak hesaplanmıştır. Uçağın satış fiyatınınsa 10-12 milyon dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Similar Articles
Elvis’in Kadife Koltuklu Jeti Yok Pahasına SatıldıLüks Jetlerde Seyahat Bedeli 22 Bin Dolardan Başlıyor'Uçan Taksi' 2020'de Hizmete BaşlıyorBruce Willis New York'taki Evi İçin 18 Milyon Dolar İstiyorMichelangelo'nun Villası Yeniden SatıştaDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles