Okyanus

Dietrich Mateschitz’in Yeni Su Oyuncağı

Enerji içeceği üreticisi Red Bull’un kurucusu Dietrich Mateschitz tam 1.7 milyon dolar harcayarak yaptırdığı DeepFlinght Super Falcon adlı yeni kişisel denizaltı ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.  

Diğer denizaltılardan farklı olarak Super Falcon suyun altında çok daha seri hareket edebiliyor. Mateschitz’in Fiji’deki Laucala Adası’nda Graham Hawkes tarafından tasarlanan bu ilginç su altı aracı hareketli kanatları sayesinde suyun altında bir uçak gibi seyrediyor.

2002 yılında daha önce Malcolm Forbes’a ait olan adayı satın alan ve 2011 yılında buraya bir tesis inşa ettiren Mateschitz, misafirlerine golften egzotik balıkçılığa kadar birçok farklı aktivite imkanı sunuyordu. Kasım ayından itibaren bu aktivitelere iki saati 1,700 dolardan kiralanabilen denizaltı da katılıyor. Laucala’da odaların gecelik fiyatlarının 4,200 dolar olduğunu düşünülürse denizaltı kiralamak için istenen rakam oldukça uygun.

Similar Articles
Codecasa Hull F75’i Suya İndirdiRoy Stewart’tan 1.3 Milyon Dolarlık Sörf TahtasıOru Origami KanoPetrus II by BenettiLazzara Yachts'tan Breeze 76Predator 74 ile Mavi Derinliklerde Panoramik YolculukGüneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua Pod
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın