Crowns ChoiceMarka

Dior’un Yeni Yüzü Sasha Pivovarova Oldu

Fransız sanatçı Niki de Saint Phalle’in çalışmalarından ilham alan Dior 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonu kampanyasının lansmanı  Ocak ayının ilk haftası gerçekleştirildi.  60’lı yılların havasının görüldüğü koleksiyonun tanıtımı için Dior’un marka yüzü Rus model Sasha Pivovarova oldu.

Ünlü moda fotoğrafçısı Patrick Demarchelier’ın objektifine birbirinden güzel pozlar veren Rus modelin enstantanelerinde özel sanat eserlerine de yer verildi. 60’ların kadınsı, sanatsal ve neşeli parçalarının yansıtıldığı koleksiyon için Pivovarova’nın tercih edilmesinde projenin kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri’nin rolü büyük.

Fotoğraflarda bir fotoğraf stüdyosunda yer alan Sasha Pivovarova, koleksiyonun temel ilham kaynağı olan Niki de Saint Phalle’in çalışmalarına selam vererek, kadın portreleri çizerken görüntüleniyor. 60’lı yılların esintileri bu fotoğraflara da yansıtılıyor.

Sasha Pivovarova üzerinde “Why Have There Been No Great Women Artists” sloganı yazan T-shirt ve denim pantolonla Fransız markanın ilkbahar/yaz 2018 defilesinin açılışını da yaptı. Sanat dünyasında başarı elde eden kadınların tarihini ve mücadelelerini araştıran Linda Nochlin’im 1971 yılında yazdığı makalede yer alan bu cümlenin kreatif direktör Maria Grazia Chiuri tarafından kullanılmasıysa oldukça manidar bulundu. Çünkü ünlü Fransız markası Dior’un 70 yıllık varlığında son iki yıldır ilk kez bir kadın kreatif direktörle çalışılıyor.

33 yaşında 1 çocuk annesi olan dünyaca ünlü model Sasha Pivovaro defilelerin aranan yüzlerinden biri. Ünlü manken kısa bir süre önce Isabel Marant, Dries Van Noten ve Lanvin defilelerinde de yer aldı.

Dior da daha önce 2017 ilkbahar/yaz kampanyası için Ruth ve May Bell kardeşler, ardından da sonbahar/kış 2017-2018 kampanyası için aralarında Selena Forrest, Adwoa Aboah ve Camille Hurel’in yer aldığı çeşitli modellerle çalışmıştı. Geçtiğimiz iki kampanyasında da Fransız fotoğrafçı Brigitte Lacombe ile çalışan Dior, fotoğraflar için  bu kez Patrick Demarchelier’i tercih etti.
 

 

 

Similar Articles
Bulutların Üzerinde Bir Dünya: Armani PrivéBalenciaga Artık Karma Defile YapacakYeni Üretilen Oyuncu Faresi: 'Lexip: Revolutionary'Valiz Markalarından Akıllı Çanta RakabetiLeonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul'da Sergisine Büyük İlgiDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles