Eğitim

Dr. Seuss’dan “Her Tür Sporlar”: En Pahalı Çocuk Kitapları

Theodor Seuss Geisel, Dr Seuss takma ismi ile 46 çocuk kitabı yayınlamıştır. Amerikan yazarın hikayeleri genellikle kafiyeli ve üç heceli vezinle yazılmıştır ve hayali karakterler ile tuhaflık sınırlarında mizah ve saçmalıklar içerir. En sevilen ve bilinen öyküleri arasında Grinch Noeli Nasıl Çaldı, Yeşil Yumurtalar ve Jambon, Horton Kimi Duydu, Şapkadaki Kedi sayılabilir.

En pahalı çocuk kitapları listesine girmeyi başaran kitabı “Her Tür Sporlar” aslında bitmemiş bir taslak. Dr Seuss bu kitap üzerinde çalışmaya başladıktan sonra taslağı bazı sebeplerden ötürü bir kenara bırakmıştı. Kitap, on dokuz elle çizilmiş ve yazılmış sayfadan oluşuyor. İlk yedi sayfa tamamen Dr Seuss tarafından kaleme alınmış ve çizilmiş ancak kalan sayfalar asistanı tarafından yazılmış, kenarlarında Dr. Seuss’un düzeltmeleri görülebiliyor. Bu kitap 2010 Ekim ayında bir açık arttırmada 34.000 dolara satıldı. 

Similar Articles
Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi - 3Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi - 2Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi - 1Dünyanın En İyi MBA Eğitimi Veren 10 Okulu - 5Dünyanın En İyi MBA Eğitimi Veren 10 Okulu - 3Würzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın