BambiniEğitim

Dresden Teknik Üniversitesi

Dresden Üniversitesi, Saksonya eyaletinin en büyük eğitim kurumudur. Almanya ‘nın en eski, en ünlü ve araştırmaya en çok önem veren teknik üniversitesi olarak bilinir. Toplamında 120 farklı ülkeden öğrencisi bulunmaktadır. Her sene Almanya dışından gelen yaklaşık 1.100 öğrenci Dresden Teknik Üniversitesi’ni tercih etmektedir. 35 bin öğrencisinin % 10 ‘undan fazlasını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Dresden, Almanya ‘nın en güzel şehirlerinden biridir. Şehirdeki müzeler, tiyatrolar, operetler, sinemalar, müzik festivalleri, spor karşılaşmaları, öğrenci kulüpleri, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi imkanlardan, üniversitede eğitim gören öğrenciler keyifle faydalanabilirler. Şehirde yaşam koşullarının ekonomik olarak çok uygun olması da öğrenci hayatı için ayrı bir avantajdır. Öğrenciler tercihlerine göre, öğrenci yurtları ya da şehirde kiraladıkları oda ya da evlerde konaklayabilirler. Ulaşım harcamaları ise öğrenci bileti ile karşılanabilir. Dresden Üniversitesi’nin yıllık öğrenim ücreti 436 eurodur.

Dresden Teknik Üniversitesi’nde öğrencilere,öğrenim, çalışma, staj ve dinlenme konularında kusursuz denecek koşullar sunulacaktır. 36.000 öğrencisi olan üniversitede 507 tanesi profesör olmak üzere, 5.319 akademik çalışan bulunmaktadır. Bunun yanında finansmanı dış kaynaklardan sağlanan 3.265 personele ev sahipliği yapmaktadır. 14 ayrı fakültede yaklaşık 100 farklı diploma branşı sunulmaktadır. Üniversitede bünyesinde yüksek lisans ve doktora programları seçenekleri ise gün geçtikçe artmaktadır.

Dresden Teknik Üniversitesi öğrencileri, yüksek teknolojili amfilerde ve seminer odalarında eğitim süreçlerini tamamlarlar. Yeni laboratuarlar  kullanır ve geniş spor olanakları, öğrenci kulüplerinden ve yiyecek içecek imkanlarından dilediklerince faydalanırlar. Kurumun zengin kütüphanesi sayesinde öğrenciler  akademik kariyerlerinden oldukça memnun kalacaklardır.

Dresden Teknik Üniversitsinin Lisans bülümlerinin birkaçı ise, Mimarlık Bölümü, Sanat Tarihi Bölümü, Diş Hekimliği Bölümü, Elektrik Mühendisliği Bölümü, Matematik Bölümü şeklinde sıralanabilir.

 

 

Similar Articles
Clausthal Teknik ÜniversitesiBerlin Teknik ÜniversitesiBerlin Humboldt ÜniversitesiBerlin Frei ÜniversitesiRangoKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles