BambiniEğitim

Duisburg Essen Üniversitesi

Duisburg Essen Üniversitesi, Almanya ‘nın metropol bölgesi olan Ruhr havzasında, 2003 yılında kurulmuş olan en genç üniversitelerden biridir. 2016 yılında yapılmış olan bir araştırmaya göre, dünyada yer alan en iyi ve en genç 150 üniversite arasında 17. sıraya ulaşmıştır. Aynı zamanda Almanya’ da bulunan en büyük üniversitelerden de biridir. Ayrıca uluslararası bilim çevreleri tarafından oldukça iyi bir üne sahip olduğu da söylenebilir.

Duisburg Essen Üniversitesi hakkında bilinmesi gereken bir diğer özellik ise, eğitim almak amacıyla başvuru için hangi ülkeden geldiğinize önem veriyor oluşlarıdır. Eğer Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülke vatandaşı iseniz, dil hazırlık kursunu tamamlamanız şart koşulacaktır. Kurumun kendi bünyesinde yer alan bir dil eğitim sistemi yoktur. Lisans eğitimleri genelde Almanca verilmektedir.

Duisburg Essen Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler için konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Bunun yanında üniversite, hazır bir konaklama seçeneği sunmamaktadır. Kuruma ait yurtlarda genelde yer bulunmamaktadır. Bu sebeple başvurudan hemen sonra öğrenci işleri ile erken iletişime geçmiş olmak, oldukça önemlidir.

Üniversite kampüsleri ise Duisburg ve Essen olmak üzere iki ayrı adreste yer almaktadır. Öğrenciler bölümlerine göre iki kampüsten birine yerleştirilirler. Öğrencilerin katılabilecekleri etkinlik ve kulüplerin sayısı oldukça fazladır. Bu konuda üniversite de öğrencilere aktif bir eğitim hayatı sürdürme konusunda destek olmaktadır. Şehirde yer alan eski sanayii tesisleri, günümüzde eğlence ve kültür merkezi haline dönüştürülmüştür. Duisburg’da bulunan hayvanat bahçesi, sıkça ziyaret edilen yerlerden biridir. Wilhelm Lehmbruck Müzesi ve Folkwang Müzesi romantizm ve eksperyonizm akımlarına ait önemli eserlerin sergilendiği, şehrin görülmeye değer kültürel mekanlardandır. Essen’ de bulunan Limbecker Platz ise , kentin en büyük alışveriş merkezlerindendir.
Duisburg Essen Üniversitesi’nde yer alan fakültelerin bazıları Beşeri Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi, Matematik Fakültesi, Fizik Fakültesi ve Kimya Fakültesi’dir.

 

Similar Articles
Dresden Teknik ÜniversitesiClausthal Teknik ÜniversitesiBerlin Teknik ÜniversitesiBerlin Humboldt ÜniversitesiBerlin Frei ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles