GuideHotel

Dünyadaki En Pahalı Otel Odaları

Dünyanın dört bir yanında lüks turizme hizmet veren bir çok otel bulunuyor. Otellerin manzaraları, konumları ve verdikleri hizmetlerin yanı sıra, tasarımı, odalarının konforu ve müşterilerine sağladıkları lüks olanaklar da büyük önem taşıyor. Haliyle lüks seviyesi yükseldikçe otellerin konaklama ücretlerinde de farklılık oluyor. İşte dünya çapında en lüks hizmeti veren oteller ve en pahalı otel odaları.

1- Grand Penthouse, Hotel The Mark, New York: En pahalı otel odaları sıralamasında ilk sırayı New York’ta bulunan The Mark Otel alıyor. Otelin en üst katında bulan bin 115 metre kare genişliğindeki bu süitin 5 yatak odası, 6 banyosu, 2 barı, şöminesi, özel kütüphanesi ve 24 kişi kapasiteli bir yemek odası bulunuyor. Bu süitin gecelik fiyatıysa 77 bin 369 Euro.

2- Royal Penthouse Suite, Hotel President Wilson, Cenevre: Cenevre gölü ve Mont Blanc manzarası olan bu süit, bin 680 metre karelik genişliğiyle Avrupa’nın en büyük süiti olma özelliği taşıyor. Süitte 12 oda, 26 kişilik yemek odası, bilardo odası, piyano, spor salonu, kütüphane ve manzaralı bir jakuzisi bulunuyor. Üstelik bu süitin kapıları ve camlarının kurşun geçirmez özelliği bulunuyor. Süitin gecelik konaklama ücreti ise 53 bin 849 Euro.

3- Ty Warner Penthouse, Four Seasons Hotel, New York: 360 derece Manhattan manzarası olan süit 400 metre karede 9 odası, 22 karatlık altın ve platin işlemeli koltuk takımı ve yatağı, özel uşağı, antrenörü ve terapistleriyle konuklarına hizmet veriyor. Süitin gecelik fiyatı 51 bin 568 Euro.

4- Delana Hilltop Estate, Laucala İsland Resort, Fiji: Laucala adasında bulunan özel villanın manzarasında yağmur ormanları, Hindistan ceviz bahçeleri ve pudra şekeri beyaz plajıyla, turkuvaz renkteki deniz yer alıyor. Bu villanın bir gecesi içinse 49 bin 426 Euro vermek gerekiyor.

5- Penthouse Süit, Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez, Cannes: Cannes film festivali sırasında dünya yıldızlarını ağırlayan 300 metrekarelik süitte antika mobilyalara yer veriliyor. Ayrıca Türk hamamı, Fin saunası ve jakuzisi olan süitin gecelik fiyatı ise 37 bin 114 Euro.

Similar Articles
Rusya Uzaya Lüks Otel AçacakGulangyu Adası'nda Piyano MüzesiÇin Çay MüzesiÇin Ulusal Sinema MüzesiÇin'deki Üniversitelerdeki MüzelerMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles