Okyanus

Dünyanın En Büyük J Sınıfı Yatı

1937 tarihli bir tasarım olan Amerika Kupası defans yatından esinlenerek üretilmiş olan bu yat Cheveyo adına sahip ve klasik tasarımı modern çağın mühendislik ve tasarım usülleriyle tekrar şekillendirilmiş. Yazın da gelmesiyle denizcilik tutkunları için yatlara ve teknelere para harcama dönemi de açılmış oldu, belki de bu yat böyle bir lüks aşığının olacak.

1936’da altı adet benzer tasarım Harold Vanderbilt’e sunulmuştu; fakat o C versiyonunu uygun buldu ve yatın ilk hali bu şekilde üretildi. Bunun sebebi belki de Rhode Adası’ndaki Newport’un sakin sularının Vanderbilt üzerinde bıraktığı etkiydi; fakat sebebi ne olursa olsun Cheveyo muazzam bir klasik tasarımı kendine temel belliyor ve birçok yeni teknolojik geliştirmeyle çağı yakalamayı başarıyor. Bu alet retro görünüme rağmen piyasadaki birçok modern yatla mücadele edebilecek güçte.

Similar Articles
Petrus II by BenettiLazzara Yachts'tan Breeze 76Uçan Tekne: wfoil AlbatrossStrand Craft 122 Arabalı Yat!Triton Mega Yat AçıkartırmadaPredator 74 ile Mavi Derinliklerde Panoramik YolculukGüneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua Pod
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın