Gökyüzü

Dünyanın en büyük özel jeti bu yıl sahibini buluyor!

Dünyanın en büyük ve en pahalı özel jeti bu yıl sahibini bulacak. Sahibi ise Suudi Arabistanlı milyarder Prens El Velid bin Talal olacak

 

Merkezi Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunan Kingdom Holding’in patronu olan ve kişisel servetinin yaklaşık 21,3 milyar dolar olduğu tahmin edilen Prens El Velid bin Talal’ın kendisi için 2009’da siparişini verdiği uçak, dünyanın şu anki en büyük uçağı olarak bilinen Airbus A380 Super Jumbo’nun şahsa özel hazırlanmış bir versiyonu. Dünyanın en büyük, en pahalı ve ilk olarak kişiye özel hazırlanmış özel jeti unvanını alacak olan bu modifiye Airbus A380’in fiyatının ise yaklaşık 485 milyon dolar olduğu ileri sürüldü.

 

Suudi Arabistanlı milyarder Prens El Velid bin Talal

Fekih: “Yeni siparişler almayı umuyoruz”

Airbus’un Ortadoğu Başkanı Habib Fekih’in geçen Aralık ayında haberi doğrulamış, uçağın 2013 yılı içinde Prens’e teslim edileceğini bildirmişti. Airbus A380’den iş ya da şirket jeti olarak sadece bir tane satabildiklerini açıklayan Fekih, yakın gelecekte başka siparişler almayı da ümit ettiklerini ifade etmişti.

 

Ne yok ki!

Sahip olduğu ultra lüks özelliklerle adeta bir “uçan saray” olan Airbus A380’in bu özel üretim uçağındaki özellikler saymakla bitmiyor. Uçakta toplantı odаsı, konѕer salonu, beş süit oda, Rolls-Royce model araba taşımak için kargo bölümü, Türk hamamı ve havada devamlı Mеkkе’yi gösteren sеccadеlеrlе donatılmış mescidin yer aldığı ifаde edіlіyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın