Okyanus

Dünyanın En Büyük Yatı Azzam Suya İndi

Alman şirketi Lürssen, 180 metrelik boyuyla dünyanın en büyük süper yatı unvanını Roman Abramovich’in 162.5 metrelik yatı Eclipse’den alan Azzam’ı suya indirdi. Nauta Yachts tarafından İtalya’da tasarlanan ve 609 milyon Euro’ya mal olan yat, iki futbol sahası büyüklüğünde. Yatın konseptinin tamamlanması ve inşası dört yıldan fazla bir süre aldı.

Yat kirişsiz ve 18 metre genişliğinde 29 metrelik bir ana salona sahip. Bu devasa yatı toplamda 94,000 – yanlış okumadınız, donsandört bin – beygir gücü üreten iki gaz türbini ve iki dizel motor hareket ettiriyor. Azzam, bu motorların ürettiği güç ile 30 deniz mili hızla yolculuk edebiliyor.

Yatın kapalı alanları da teknik özellikleri kadar dikkat çekici. İç kısımların tasarımı, ünlü Fransız tasarımcı Christophe Leoni imzası taşıyor. 

Similar Articles
Petrus II by BenettiLazzara Yachts'tan Breeze 76Need 32' Yat Konsepti, Paolo Ferragni Tarafından TasarlandıAsya’nın En İyisi: Majesty 135Fincantieri YatlarıPredator 74 ile Mavi Derinliklerde Panoramik YolculukGüneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua Pod
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın