Çocuk

Dünyanın En İyi Eğlence Parkları – Tokyo Disney Sea, Japonya

Tokyo Disney Tatil Merkezi’nin bünyesindeki Tokyo Disney Sea 2001 yılında Chiba, Tokyo, Japonya’da açılmıştır. Bütün Disney tema ve karakterlerinin lisansını Walt Disney Company’den almış olan The Oriental Land Company’e ait olan park yine aynı firma tarafından yönetilmektedir. Ağırladığı yaklaşık 12 milyonluk ziyaretçi kitlesiyle dünyada ve Japonya’da en çok ziyaret edilen tema parklarından biridır. Dünya sıralamasında 4. ve ABD dışındaki Walt Disney Company’e bağlı eğlence parklarının arasında 2. en çok ziyaret edilen park olarak yer almaktadır.

Tokyo Disney Sea, Tokyo Disney Tatil Merkezi bünyesinde açılmış olan ikinci ve dünya çapında açılan 11 Disney temalı parktan dokuzuncudur. Tokyo Disney Sea aynı zamanda, yaklaşık 4 milyar dolarlık maliyetiyle bugüne kadar yapılmış olan en pahalı tema parkıdır. Park, Mystery Island, American Waterfront, Port Discovery, The Lost Delta River, Arabian Coast ve Mediterranean Harbour adlı 7 ayrı tema alanı bulunmaktadır.

Tokyo Disney Sea, Japan1

Similar Articles
Dünyanın En İyi Eğlence Parkları - Ocean Park Hong Kong, Hong KongDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Magic Kingdom, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Lotte World, Güney KoreDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Islands of Adventure, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Hong Kong Disneyland, Hong KongSıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence ParkıBelgrad'ın Fütüristik Sanat GalerisiDünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri - Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın