Çocuk

Dünyanın En İyi Eğlence Parkları – Tokyo Disneyland, Japonya

Tokyo Disneyland 1983 yılında Chiba, Tokyo, Japonya’da açılmıştır. Bütün Disney tema ve karakterlerinin lisansını Walt Disney Company’den almış olan The Oriental Land Company’e ait olan park yine aynı firma tarafından yönetilmektedir. Tokyo Disneyland, ABD dışında açılan ilk Disney parkıdır. 2009 yılında 13.65 milyon ziyaretçi ağırlayarak Magic Kingdom, Orlando ve Disneyland Park, Anaheim’dan sonra en çok ziyaret edilen parklar arasında 3. sırada yer almış, 2011’de de 14 milyon ziyaretçi ağırlayarak tekrar dünyanın en çok ziyaret edilen 3. parkı olmuştur.

Parkın içerisinde temel olarak 7 adet tema alanı bulunmaktadır; World Bazaar ve Disneyland klasiği olan Adventureland, Westernland, Fantasyland ve Tomorrowland ile  Critter Country ve Mickey’s Toontown adlı iki mini park. Pooh’s Hunny Hunt ve Mickey’s House and Meet Mickey parkın en popüler eğlence programlarıdır. Parkta bulunan tema ve eğlence programları Walt Disney’s World Magic Kingdom tema parkındaki programlarına oldukça benzemektedir. 

Tokyo Disneyland, Japan2

Similar Articles
Dünyanın En İyi Eğlence Parkları - Tokyo Disney Sea, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Ocean Park Hong Kong, Hong KongDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Magic Kingdom, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Lotte World, Güney KoreDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Islands of Adventure, FloridaSıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence ParkıBelgrad'ın Fütüristik Sanat GalerisiDünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri - Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın