Çocuk

Dünyanın En İyi Eğlence Parkları – Universal Studios of Florida, Florida

Universal Studios 1990 yılında Orlando’da kurulmuştur. Parkın ana teması eğlence endüstrisi üzerinedir. Bir çok gezi ve eğlence programının bulunduğu parkta canlı şovlar da yapılmaktadır. Park, aynı zamanda daha büyük olan Universal Orlando Tatil Merkezi’nin bir parçasıdır. Yaklaşık 5.9 milyon kişi tarafından ziyaret edilen park Florida’da en çok ziyaret edilen 8. ve dünyada 16. en iyi eğlence parkı olarak listelenmiştir. Parktaki bir çok etkinlik için ziyaretçiler Express Pass’tan faydalanmaktadır, bu geçiş kartı sıralama kartı olmadığı gibi kart sayesinde ziyaretçiler bir etkinliğe katılmak istediklerinde öncelik sahibi olmaktadır.

Parkın içerisinde yaplan bir çok etkinliğin arasında 3D şov ve ekranların da bulunduğu gibi, ziyaretçiler temalı restoranlarda yemek yiyebilir ve sene boyunca yapılan bir çok özel etkinlikten faydalanabilirler. 

Universal Studios of Florida, Florida2

Similar Articles
Dünyanın En İyi Eğlence Parkları - Tokyo Disneyland, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Tokyo Disney Sea, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Ocean Park Hong Kong, Hong KongDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Magic Kingdom, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Lotte World, Güney KoreSıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence ParkıBelgrad'ın Fütüristik Sanat GalerisiDünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri - Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın