Çocuk

Dünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri – Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı

1899’da II. Dünya Savaşı ilk kez kurulup, 1916’da resmen hayvanat bahçesi ilan edilerek ziyaretçilere açılan Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı Pretoria, Güney Afrika’da bulunmaktadır. Aynı zamanda Pretoria Hayvanat Bahçesi olarak da bilinen park, 210 acrelik alanı içerisinde pek çok egzotik ve türü tehlike altında hayvan barındırmaktadır.

Hayvanat bahçesinin yarısı, düz toprak üzerine ve diğer yarısı tepelik yamaç üzerine kuruludur. Her yıl yaklaşık 600.000 ziyaretçi ağırlayan park, bugün dünyanın 3. en geniş egzotik ağaç koleksiyonuna sahiptir. Bunun dışında parkın zooloji bahçesi içerisinde kara üstüne kurulu akvaryum ülkede bulunan en büyük akvaryumdur. Hayvanat bahçesi içerisinde bulunan beyaz gergedan, beyaz kaplan ve afrika filleri ile ün yapmıştır.

National Zoological Gardens of South Africa 2

Similar Articles
Dünyanın En İyi Eğlence Parkları - Universal Studios, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Universal Studios of Florida, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Tokyo Disneyland, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Tokyo Disney Sea, JaponyaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Ocean Park Hong Kong, Hong KongSıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence ParkıBelgrad'ın Fütüristik Sanat GalerisiCABERNET FRANC: Cabernet sauvignon’un atası
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın