Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Durham Üniversitesi, İngiltere

Durham Üniversitesi, Durham, İngiltere’de bulunmaktadır. Kamu araştırma universitesi olan Durham Üniversitesi 1832 yılında açılmıştır. Son 600 yıl içerisinde İngiltere’de açılan universiteler arasında 3. en eski üniversitedir. Benzersiz bir mülke sahip ulan üniversitenin 63 binası arasında 11. yy.dan kalma bir şato da bulunmaktadır. Durham Üniversitesi yüksek okul üniversitesi olarak, ana fonksiyonu akademik bölümler ve 16 yüksek okul arasında bölünmüştür. Birleşik Kraliyet’teki 6. en iyi üniversite olmakla beraber, İngiltere içerisinde Oxford ve Cambridge Üniversiteleri ile beraber ilk üç sırayı paylaşmaktadır. Üniversitede bulunan 16335 öğrenci arasında 11450 lisans ve 4905 yüksek lisans öğrencisi de bulunmaktadır.

Newcastle’nin ortasında bulunan yüksekokul sahip olduğu 228 hektarlık alanını akademik ve araştırma çalışmalarına ayırmıştır. Okulun kampüsü iki alana ayrılmıştır; Durham Şehir Üniversitesi ve Kraliçe’nin Kampüsü.  

Durham University 2

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - Newcastle Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Warwick Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Surrey Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - St. Andrews Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - Oxford Üniversitesi, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın