Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Exeter Üniversitesi, İngiltere

Dünyaca ünlü Exeter Üniversitesi, 1955 yılındaki Kraliyet Fermanı ile Güney Batı İngiltere’de kurulmuştur. Üniversite 2 enstitü ve 3 yerleşkeden oluşmaktadır. Üniversite Birleşik Krallık’ta genel olarak  Exon adıyla bilinmektedir.

Üniversitenin üç yerleşkesi Streatham ve St. Luke’s Exeter’in içinde ve Tremough Cornwall’da bulunmaktadır. Üniversitenin temel yüksek öğrenim enstitüsü Exeter, Devon’da bulunmaktadır. Streatham üniversitenin büyük binalarının ve idari binalarının olduğu yerleşke olarak üç yerleşkenin en büyüğüdür. Üniversite bünyesinde toplam 32 farklı departman bulunmaktadır. Bugün ülkede bulunan en güzel üniversite olarak da bilinmektedir. Exeter Üniversitesi, bugüne kadar Birleşik Krallık’ta bulunan ilk 10 üniversite arasındakı yerini korumaya devam etmiştir.

University of Exeter, UK 2

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - Edinburgh Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - University of East Anglia, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Bristol Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Bath Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - University College London, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın