Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Kent Üniversitesi, İngiltere

Kamu araştırma üniversitesi olan Kent Üniversitesi, 1965 yılında Kent, Canterbury’de kurulmuş, ‘aynalı cam’ üniversitelerden biridir. Üniversitede bulunan 19.665 öğrenci arasında 16.825 lisans ve 2840 yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. The Guardian’s Higher Education League Table‘da üniversite ilk 30’un içerisinde sıralanmış ve son beş yıl içersinde en hızlı büyüyen üniversite olarak geçmiştir. 2008 yılında yapılan Research Assessment Exercise (RAE)‘ye göre en iyi üniversiteler arasında 24. sırada bulunmaktadır.

Kent Üniversitesi, Ulusal Öğrenci Memnuniyeti anketlerinde Güney-Doğu ve Londra’da 20. sırada listelenmiştir. Kent Üniversitesi, 24 okul ve 40 uzman araştırma merkezinde yapılan fen bilimleri, teknoloji, tıp çalışmaları, sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimler alanlarında yapılan araştırmalar tarafından yönlendirilmektedir. Üniversite aynı zamanda, Birleşik Kraliyet’te bulunan yoğun araştırmaya dayalı en iyi üniversitelerden biridir. 

EL0255_041

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - Glasgow Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - Exeter Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Edinburgh Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - University of East Anglia, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Bristol Üniversitesi, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın